16.máj 2013

Derby v Svilojeve sa skončilo bez víťaza, pokiaľ bol ŽAK presvedčivý v súboji s Liparom a Rusín minimálnym výsledkom premohol Dunav. Rastinčania majú ôsmu jarnú výhru za sebou, kým sa Laliťania konečne dočkali prvého triumfu na hosťovaní.

Výsledky 21. kola: Jedinstvo (R) – Aleksa Šantić 1 : 3, Dinamo – Panónia 2 : 3, ŽAK – Lipar 5 : 0, Rusín – Dunav 2 : 1, Šikara – Metalac 1 : 3, Rastina – Jedinstvo (K) 5 : 3, Törekvés – Odžaci 1 : 1.

Program 22. kola: A. Šantić – Törekvés, Odžaci – Rastina, Jedinstvo (K) – Šikara, Metalac – Rusín, Dunav – ŽAK, Lipar – Dinamo, Panónia – Jedinstvo (R).

DINAMO – PANÓNIA 2 : 3 (1 : 2)

Dvakrát trafil: Nedeljko Mladenović (Panónia Laliť)

Konečne sa aj futbalistom Panónie pošťastilo prvýkrát v týchto majstrovstvách priniesť všetky tri body z hosťovania. Po dobrom výkone v Sonte  prekonali domáce mužstvo Dinamo gólovým rozdielom, podobne ako aj v priateľskom zápase minulej jari, keď bolo 1 : 2.

Zápas lepšie otvorili domáci. V 20. min. Jovović fauloval pred trestným územím útočníka Dinama, dostal červenú kartu a Kmezić z voľného kopu prekonal Balašu – 1 : 0. Mladenović v 36. min. výsledok anuloval. Tri min. pred odchodom na prestávku Krpjan fauloval Valenta, rozhodca Nenad Milošević z Crvenky nariadil penaltu a domáceho hráča poslal pod sprchy. Mladenović druhým gólom strelou z bieleho bodu obrátil výsledok.

Po prestávke obe mužstvá hrali s desiatimi hráčmi. Domáci vynaložili viac úsilia, čo sa im oplatilo, lebo prostredníctvom Šarca výsledok vyrovnali. Nebol to koniec vzrušeniam na tomto zápase, lebo Rančić v 85. min. z voľného kopu strelil tretí gól za Panóniu a priniesol prvú radosť svojmu mužstvu na hosťovaní.

PANÓNIA: Balaša, Kršić (Jolić), Lepojević (Vranješ), Nikolić, Jovović, Bojić, Petrović (Milićević), Mladenović, Rančić, Mitić, Valent.

1. ŽAK 21 15 5 1 75 : 14 50
 2. Rusín 21 15 5 1 61 : 18 50
 3. Odžaci 21 13 7 1 61 : 14 46
 4. Törekvés 21 13 6 2 64 : 19 45
 5. Rastina 21 12 4 5 45 : 24 40
 6. Lipar 21   8 5 8 38 : 36 29
 7. A. Šantić 21   8 4 9 33 : 35 28