BUDUĆNOST – SLÁVIA 1 : 2 (1 : 1)

10.máj 2013

Hostitelia sa ujali vedenia už v 5. min. ukážkovou strelou. Efektný projektil útočníka Budućnosti sa odrazil od žrde do siete. Mužstvu z B. Brestovca sa ešte podarilo dominovať v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu. Predtým a potom mala územnú prevahu a viac príležitostí Slávia. Kovačičania vyrovnali po protiútoku v 30. minúte. Stanislav Dudáš tvrdou strelou prekonal strážcu siete Brestovčanov. Víťazný gól vsietil jeho brat Vlastislav rozprávkovým gólom z voľného kopu päť minút pred záverečným hvizdom. Slávisti zatiaľ v jari nepocítili trpkosť prehry a majú najlepšie skóre v druhej časti šampionátu.

V nedeľu o 17. hodine Slávia na vlastnom trávniku privíta predposledný Tempo zo Sefkerina.

SLÁVIA: Vasić, Ďuriš, Nestorovski, Strakúšek, Vukoje, Stojanović, Vučetić (Sachter), Válovec (Bíreš), Ninić, Vl. Dudáš, St. Dudáš.

Po ďalších troch kolách Vršac United uniká druhoumiestnenému Izbištu už päť bodov. Dva kluby z Obce Kovačica získali dokopy v jarnej časti majstrovstiev z ôsmich kôl až 41 bodov. Sefkerin a Dobrica sú najväčšími kandidátmi, aby od nasledujúcej sezóny hrali v poslednej lige.

Výsledky 23. kola: Vršac United – Borac 4 : 1, Tempo – Vojvodina 0 : 2, Budućnost (BB) – Slávia 1 : 2, Jugoslavija – Sloga (BNS) 0 : 1, Dobrica – Polet 0 : 4, Mladost – Partizan 2 : 2, Vulturul – BAK 3 : 0, Sloga (P) – Radnički 2 : 0.

1. Vršac U. (-1) 23 17 1 5 42 : 21 51
 2. Polet 23 14 4 5 46 : 20 46
 3. Borac 23 14 3 6 36 : 22 45
 4. Sloga (BNS) 23 11 7 5 42 : 17 40
 5. Vojvodina 23 11 4 8 40 : 26 37
 6. Slávia 23 12 1 10 45 : 48 37
 7. Sloga (P) 23 11 3 9 46 : 29 36
 8. Radnički 23 10 5 8 28 : 30 35