Ďalšia výhra vo finiši

26.apr 2013

SLÁVIA – MLADOST (O)  2 : 1  (1 : 0)

Prísne strážený: Predrag Vučetić (Slávia Kovačica)

Doteraz najväčší počet fanúšikov Slávie v jarnej časti majstrovstiev sledoval štvrtú výhru, ale i menej presvedčivý výkon Kovačičanov. Mladost mala poslednú štvrťhodinu prvého a prvých pätnásť minút druhého polčasu územnú prevahu. Hostitelia sa z trinásteho miesta na konci jesene vyšplhali do stredu tabuľky.

Už na začiatku sa mohli Omoljičania ujať vedenia. Veľkú šancu po chybe obrancov Slávie zmaril z pravej strany Marko Stojanovski. Úvodný gól slávistov prišiel včas. Ninić prihral po peknej akcii v šestnástke Dudášovi, ktorý zavlnil sieť Omoljičanov. Prvú polhodinu miernu územnú prevahu a viac pološancí mali Kovačičania.

Päť minút po prestávke vyrovnal výsledok strelou z malého vápna Uroš Živković. Strelec gólu, Krunić a Guran mali výrazné šance otočiť skóre v prospech hostí. Potom sa už Slávia prebudila. Nové šance mali Dudáš a Ninić. Dve minúty pred koncom zápasu po nedovolenom zákroku nad Bírešom v pokutovom území Mladosti rozhodca Maričić pískal penaltu. Dudáš z bieleho bodu nezaváhal a stanovil konečný výsledok.

Zriedkavosťou na meraní síl bolo, že i hostia hrali v slávistických dresoch. Keďže Mladosť prišla v modrých dresoch, zápas zohrala v červených tričkách Slávie.

SLÁVIA: Vasić, Ďuriš, Nestorovski, Chalupa (Strakúšek), Vukoje, Stojanović, Mihálek, Válovec (Bíreš), Ninić, Vučetić (Sachter), St. Dudáš.

Boj Vršca, Poleta a Borca o šampiónsky titul pokračuje. Okrem remízy v Gaji, všetky domáce kluby vyhrali. Posledná Dobrica bola po šiestom kole štvrtá, odvtedy nezaznamenala ani jednu výhru.

Ďalšie výsledky 20. kola: Borac – BAK 2 : 1, Partizan – Radnički 3 : 3, Polet – Sloga (P) 1 : 0, Sloga (BNS) – Vulturul 2 : 1, Vojvodina – Dobrica 5 : 0, Vršac United – Jugoslavija 3 : 0, Tempo – Budućnost 2 : 0.

1. V. United (-1) 20 14 1 5 31 : 18 42
 2. Polet 20 12 3 5 37 : 19 39
 3. Borac 20 12 3 5 29 : 14 39
 4. Sloga (BNS) 20   9 7 4 32 : 16 34
 5. Radnički 20 10 4 6 25 : 24 34
 6. Sloga (P) 20   9 3 8 40 : 25 30
 7. Vojvodina 20   8 4 8 34 : 26 28
 8. Slávia 20   9 1 10 36 : 42 28