Deviata jarná výhra

11.jún 2013

SLÁVIA – POLET (I)  1 : 0  (1 : 0)

24PredragVuceticPred zápasom si minútkou ticha prítomní uctili pamiatku na zosnulého futbalistu Slávie Jozefa Hrka. Po nedeľnej výhre nad Poletom majú slávisti s Izbištom v posledných štyroch sezónach vyrovnané skóre: po tri výhry a prehry a dve remízy.

Prvú polhodinu si lepšie počínali domáci, v ďalšom priebehu hry mal miernu územnú prevahu tretí v tabuľke Polet. Izbište ale počas celého zápasu nevytvorilo ani jednu príležitosť. Hostitelia mali okrem gólu ešte tri pološance, v ktorých sa ocitli Ninić, Vučetić a Nestorovski.

Hostí zaskočil rýchly gól Slávie už v 6. minúte. Brankár Pavlov vyboxoval loptu, ktorá mierila do jeho brány. V blízkosti bol nabiehajúci hrotový útočník Ninić, ktorý úvodným gólom stanovil aj konečné skóre zápasu. Kovačičania začali a zakončili jarnú časť majstrovstiev na domácom trávniku výhrami.

V nedeľu v poslednom kole Slávia zohrá zápas s Partizanom v Gaji.

SLÁVIA: Andrić, Ďuriš, Sachter, Ďurkovský (Válovec), Strakúšek, Vukoje, Stojanović, Nestorovski, Vučetić (Jovanović), Ninić, Mihálek, Bíreš (V. Dudáš).

Vršac United bude hrať od nasledujúcej sezóny vo Vojvodinskej lige – východnej skupine. Tam budú okrem iného hrať i s mestským rivalom FK Vršac a dvoma klubmi z Kovina (Kolonija a Radnički).  Boj o záchranu v lige sa skončí iba v poslednom kole. Derby zohrajú v Grebenci, kde sa domáci Vulturul stretne s tímom Budućnost z Banátskeho Brestovca.

Ďalšie výsledky 29. kola: Sloga (BNS) – Borac 2 : 2, Vojvodina – Partizan 1 : 2, Vršac United – BAK 3 : 1, Tempo – Radnički 2 : 1, Budućnost – Sloga (P) 3 : 1, Jugoslavija – Vulturul 2 : 0, Dobrica – Mladost 2 : 8.

1. Vršac U. (-1) 29 22 1 6 59 : 27 66
 2. Borac 29 19 4 6 52 : 26 61
 3. Polet 29 17 5 7 57 : 27 56
 4. Sloga (BNS) 29 14 8 7 55 : 24 50
 5. Radnički 29 13 6 10 46 : 37 45
 6. Sloga (P) 29 13 4 12 56 : 40 43
 7. Slávia 29 14 1 14 52 : 59 43
 8. Mladost 29 12 4 13 46 : 40 40