Druhá osmička v Laliti

26.apr 2013

Traja uchádzači o postup – Rusín, ŽAK a Törekvés boli úspešní za chotárom, kým sa Odžačanom nepodarilo vyhrať nad Metalcom v Sombore. Laliťania už druhého súpera tejto jari vyprevadili s osmičkou, účinní boli aj Šantićania. Rastina aj ďalej nepozná prekážky, tentoraz to najlepšie na svojej koži pocítil Lipar.

Výsledky 18. kola: A. Šantić – Jedinstvo (K) 6 : 2, Metalac – Odžaci 0 : 0, Dunav – Törekvés 0 : 2, Lipar – Rastina 1 : 3, Panónia – Šikara 8 : 1, Jedinstvo (R) – Rusín 1 : 5, Dinamo – ŽAK 0 : 1.

Program 19. kola: Dinamo – A. Šantić, ŽAK – Jedinstvo (R), Rusín – Panónia, Šikara – Lipar, Rastina – Dunav, Törekvés – Metalac, Odžaci – Jedinstvo (K).

PANÓNIA – ŠIKARA 8 : 1 (4 : 1)

Bezmocní Somborčania: Milutin Rančić (nad brankárom Milosavljevićom) takto v 52. min. zvýšil výsledok na 5 : 1

Somborčania sú už druhým mužstvom, ktoré si z Lalite tejto jari odnieslo osem gólov. Domáci sa tak plne revanšovali Šikare za jesenný debakel v Sombore – 1 : 6. Hostia, ktorí si museli obliecť modro-biele dresy domácich, lebo si so sebou priniesli úbor s dominujúcou červenou farbou, hrali iba desiati, čo len obľahčilo prácu hostiteľom!

Nedeľný zápas sa vyznačoval snahou dvoch najlepších strelcov domácich, Miličevića a Rančića, opreteky dosiahnuť čím väčší počet gólov. Na konci úspešnejší bol Miličević, ktorý štyrikrát prekonal brankára Milosavljevića (v 2., 24., 28. a 69. min.), kým sa to Rančićovi podarilo trikrát (v 40., 52. a 55. min.). Výsledok uzavrel Jovanović v 77. min.

Netreba hádam ani hovoriť, že lalitské mužstvo na tomto zápase mohlo vsietiť ešte najmenej päť-šesť gólov. V prvom polčase iba z niekoľkých metrov viac ráz netrafili Miličević a Lepojević, kým po prestávke okrem týchto dvoch pekné šance zmarili Vranješ dvakrát a Jovanović.

PANÓNIA: Balaša, Jolić, Kršić, Nikolić, Jovović, Bojić (Dražić), Vranješ, Mudrinić (Rančić), Miličević, Mitić, Lepojević (Jovanović).

1. Rusín 18 13 4 1 56 : 15 43
 2. ŽAK 18 12 5 1 60 : 14 41
 3. Törekvés 18 12 4 2 52 : 16 40
 4. Odžaci 18 11 6 1 47 : 13 39
 5. Rastina 18   9 4 5 34 : 21 31
 6. Lipar 18   7 4 7 32 : 29 25
 7. A. Šantić 18   7 4 7 30 : 29 25