Hosťom len odrobiny

18.apr 2013

Päť víťazstiev domácich a dve remízy sú príznačnosťou 17. kola. Štyria uchádzači o titul majstra boli tentoraz veľmi účinní a svojim súperom strelili spolu 17 gólov. ŽAK bol najpresvedčivejší, Rusín a Törekvés vyhrali po 4 : 0, kým Odžačania po presvedčivom prvom polčase 4 : 0 v druhom inkasovali dva góly. Rastinčania dosiahli štvrtú jarnú výhru, kým sa to Šikare podarilo prvýkrát.

Výsledky 17. kola: ŽAK – A. Šantić 5 : 0, Rusín – Dinamo 4 : 0, Šikara – Jedinstvo (R) 1 : 0, Rastina – Panónia 3 : 0, Törekvés – Lipar 4 : 0, Odžaci – Dunav 4 : 2, Jedinstvo (K) – Metalac 2 : 2.

Program 18. kola: A. Šantić – Jedinstvo (K), Metalac – Odžaci, Dunav – Törekvés, Lipar – Rastina, Panónia – Šikara, Jedinstvo (R) – Rusín, Dinamo – ŽAK.

RASTINA – PANÓNIA 3 : 0 (1 : 0)

Nevydržal do konca: Vladimír Valent (Panónia Laliť)

Lalitské mužstvo prehralo aj druhý zápas na hosťovaní. Tentoraz na ihrisku neďaleko srbsko-maďarských hraníc podľahlo domácemu mužstvu Rastina 1918.

Hostia hrali lepšie v prvom polčase, keď v prvej polhodine Mitić, Miličević a Valent spálili pekné šance. Tento posledný sa v 26. min. zranil, vyšiel z trávnika a na jeho mieste zahral náhradník Petrović. Pred koncom polčasu Rastina vsietila prvý gól.

V druhom polčase domáci ešte dvoma gólmi zvýšili náskok a jediní v lige v jarnom pokračovaní majú maximálny účinok – štyri víťazstvá.

PANÓNIA: Balaša, Jolić, Kršić, Nikolić, Jovović, Bojić, Vranješ, Rančić, Valent (Petrović), Mitić, Miličević.

1. Rusín 17 12 4 1 51 : 14 40
 2. ŽAK 17 11 5 1 59 : 14 38
 3. Odžaci 17 11 5 1 47 : 13 38
 4. Törekvés 17 11 4 2 50 : 16 37
 5. Rastina 17   8 4 5 31 : 20 28
 6. Lipar 17   7 4 6 31 : 26 25
 7. A. Šantić 17   6 4 7 24 : 27 22