Krach favoritov!

28.mar 2013

Futbalová jar v zimnom počasí sa začala veľkými prekvapeniami. Štyria uchádzači o najvyššie umiestnenie prehrali. ŽAK a Lipar doma, Odžaci a Törekvés na hosťovaniach. Lalitská Panónia možno i nečakane vysoko porazila mužstvo z Koluta. Rusín sa vďaka triumfu nad Šikarou upevnil na prvom mieste.

Výsledky 14. kola: A. Šantić – Dunav 1 : 2, Lipar – Metalac 0 : 1, Panónia – Jedinstvo (K) 8 : 1, Jedinstvo (R) – Odžaci 2 : 1, Dinamo – Törekvés 1 : 0, ŽAK – Rastina 1 : 2, Rusín – Šikara 2 : 0.

Program 15. kola: Rusín – A. Šantić, Šikara – ŽAK, Rastina – Dinamo, Törekvés – Jedinstvo (R), Odžaci – Panónia, Jedinstvo (K) – Lipar, Metalac – Dunav.

PANÓNIA – JEDINSTVO (K) 8 : 1 (6 : 1)

Sotva si tí dvadsiati diváci nedeľného zápasu našli závetrie niekde pri múriku, a domáci už v 5. min. viedli 1 : 0. Krásny gól z voleja zo šestnástich metrov vsietil Rančić. V 7. min. Valent prihral Milićevićovi a bolo 2 : 0. V 15. min. nepotrebne vybehol z brány Balaša, čo umožnilo Stoisavljevićovi skorigovať na 2 : 1. V 36. min. sa prvý raz medzi strelcov zapísal Valent, na 4 : 1 v 38. min. zvýšil Rančić, piaty gól v 41. min. strelil Valent a rozprávkový prvý polčas domácich ukončil Mladenović gólom v 45. min. – 6 : 1.

V 55. min. sa druhý raz medzi strelcov zapísal Milićević. Po peknej prihrávke Lepojevića v 83. min. Valent svojím hetrikom uzavrel skóre tohto zápasu – 8 : 1. Netreba vari ani hovoriť, že výsledok mohol byť dvojciferný. Veď v prvom polčase brankár Foretić krásne vybránil tri strely Valenta, ktorý v 65. min. nastrelil aj ľavú žrď. Pritom rozhodca Ćalasan z Kuly anuloval čistý gól Mitića v 32. min.

PANÓNIA: Balaša, Jolić (Vranješ), Mladenović, Nikolić, Jovović (Kršić), Bojić, Lepojević, Rančić, Milićević (Petrović), Mitić, Valent.

1. Rusín 14 10 4 0 44 :  9 34
  2. Odžaci 14   9 4 1 37 :  9 31
  3. Törekvés 14   9 3 2 43 : 14 30
  4. ŽAK 14   8 5 1 45 : 14 29
  5. Lipar 14   7 3 4 28 : 18 24
  6. Rastina 14   5 4 5 24 : 19 19
  7. A. Šantić 14   5 4 5 21 : 19 19