Lepšie vonku ako doma

26.apr 2013

KARAŠ (J) – HAJDUŠICA 0 : 2 (0 : 0)

Po príliš slabom výkone na minulom zápase Hajdušičania sa na hosťovaní v Jasenove prejavili v omnoho lepšom svetle. Od prvej minúty bolo jasné, že sú kvalitnejší, ale aj pripravenejší celok. Už v prvom polčase dali najavo, že si z Jasenova mienia odniesť všetky tri body. Organizovali rýchle protiútoky a Hrudka, Radović a Kocevski v domácej obrane vytvárali opravdivý zmätok. Domáci futbalisti však úspešne čelili týmto útokom a pritom niekoľkokrát ohrozili brankára Melicha. Najlepšiu príležitosť však v polovici polčasu mal Kocevski, ktorý sa ocitol zoči-voči s domácim brankárom, ktorý v tomto súboji bol úspešnejší.

Prevahu na ihrisku hostia korunovali gólom Kocevského v 50. minúte. Útočník hostí znovu vyrazil sám pred brankára a tentoraz bol úspešnejší. Nuž a po tomto góle na ihrisku hralo už iba jedno mužstvo – hosťujúce. Domáci futbalisti sa húževnato bránili, avšak ako im ubúdalo síl, Hajdušičania si ľahšie vytvárali šance a iba vďaka ich nevynaliezavosti pred bránou Karaš sa nedožil väčšieho výsledkového výprasku. Konečne v poslednej minúte naladený Kocevski iba potvrdil výhru svojho celku, keď z okraja šestnástky pekne loboval domáceho brankára.

HAJDUŠICA: Melich, M. Stojkovski (Radak), Barbulović, Folťan, G. Stojkovski, Mršić, Pomorišac (Lauric), Lečić, Kocevski, Radović, Hrudka (Csicsai).

Ostatné výsledky 20. kola: Hajduk – Ratar 2 : 2, Ševac – Budućnost  1 : 1, Crvena zvezda – Jedinstvo 5 : 0, Vitorul – Dunav 0 : 0, Borac (VG) – Karaš (K) 1 : 0, Potporanj – Borac (VS), Partizan – Vinogradar 2 : 1.

1. Budućnost 20 13 5 2 52 : 16 44
2. Borac (VS) 20 13 5 2 34 : 15 44
3. Crvena zvezda 20 12 6 2 48 : 8   42
4. Hajdušica 20 11 3 6 40 : 21 36
5. Vinogradar 20 10 3 7 37 : 19 33
6. Borac (VG) 20 10 3 7 41 : 30 33
7. Ratar 20   9 2 9 31 : 32 29
8. Jedinstvo 20   8 2 10 29 : 27 26