Nečakane ľahko vyhrali

23.máj 2013

HAJDUŠICA – RATAR 5 : 1 (2 : 1)

Hajdušičania ľahšie než to očakávali získali ďalšie tri body. Vždy nepríjemný súper z dediny Kruščica sa tentoraz prejavil v príliš slabom svetle a domácim skutočne nebolo ťažko presvedčivo vyhrať. Od začiatku sa hralo na polovici ihriska hostí, ktorí sa bránili, iba ojedinelými protiútokmi ohrozovali bránu Hajdušice.

21LecicTo sa im v 30. min. aj oplatilo. Využili neobozretnosť domácej obrany, prekonali brankára Đukića a ujali sa vedenia. Hajdušičania sa však nedali zmýliť. Iba o pár minút neskoršie Lečić presnou strelou z 20 metrov vyrovnal, a potom v závere polčasu sieť hostí rozvlnil aj Kocevski.

Po zmene strán hostia akoby sa úplne vzdali. Pred ich bránou sa striedali šance, z ktorých domáci tri aj využili. Najprv Barbulović pekne centroval, v šestnástke najvyššie vyskočil Kocevski a hlavou loptu zaslal do siete 3 : 1. Potom Radović využil rýchly protiútok svojho celku a zvýšil náskok  na 4 : 1. Ten istý hráč pri konci zápasu uzavrel skóre tohto zápasu. Zaznamenali sme ešte aj peknú strelu Laurica, ktorý trafil brvno a ďalšie výhľadné šance domácich útočníkov. Na druhej strane aj hostia dvakrát ohrozili Đukića. Bol to jedenásty majstrovský zápas zaradom, vrátane aj posledné kolo jesennej časti majstrovstiev, ktorý Hajdušičania neprehrali. Z toho 7 zápasov vyhrali a štyri hrali nerozhodne.

HAJDUŠICA: Đukić, M. Stojkovski (Csicsai), Mršić, Folťan, Radulović, Pomorišac, Lauric, Anđelovski (Radović), Kocevski, Lečić, Radak (Barbulović).

Ostatné výsledky 25. kola: Karaš (J) – Hajduk 3 : 3, Potporanj – Borac (VG) 2 : 1, Partizan – Vitorul 3 : 4, Vinogradar – Crvena zvezda  1 : 2, Borac (VS) – Ševac 1 : 0, Karaš (K) – Budućnost 2 : 6, Dunav – Jedinstvo 2 : 0.

1. Budućnost 25 17 5 3 66 : 21 56
 2. Borac (VS) 25 17 5 3 47 : 20 56
 3. Crvena zvezda 25 16 7 2 61 : 12   55
 4. Hajdušica 25 14 5 6 55 : 27 47
 5. Ratar 25 12 2 11 43 : 42 38
 6. Vinogradar 25 11 4 10 46 : 33 37
 7. Borac (VG) 25 10 3 12 48 : 42 33
 8. Partizan (-1) 25 10 4 11 45 : 51 33