Neúspešný výlet do Somboru

13.jún 2013

V poslednom kole strelci boli naladení a vcelku vsietili 29 gólov. Po štyri zápasy vyhrali domáci a hostia, ani jeden sa neskončil nerozhodne. Padinská Dolina napriek prehre v Sombore presvedčivo získala titul majstra. Temerínčania skončili na druhom mieste, Radnički Sr. Mitrovica je tretí. Po výhre doma Pančevčania sa zachránili v lige. Palić zostal v lige vďaka výhre v Čelareve a lepšiemu vzájomnému skóre s mužstvom Mladost z B. Jarku. Posledné štyri mužstvá: Jednota, Cement, Srem a B. Topola ešte skôr sa rozlúčili s ligou.

Výsledky 30. kola: Cement – Senta 3 : 4, Dinamo – Radnički (SM) 2 : 0, Radnički (S) – Dolina 4 : 3, Mladost – Dunav 2 : 1, Tekstilac – B. Topola 3 : 0, Jednota – Sloga 1 : 4, ČSK Pivara – Palić 0 : 2, Srem – Radnički (Š) 0 : 3 kontumačne.

RADNIČKI (S) – DOLINA 4 : 3 (4 : 1)

V Sombore sa hralo ako na tréningu

Zápas v Sombore mal viac priateľský, než súťažný ráz. Obe mužstvá už predtým splnili svoje plány. Radnički a Dolina sa snažili predstaviť v priaznivom svetle.

Domácim sa v prvom polčase lepšie darilo. Využili dosť ľahostajný výkon hostí a ľahko získali presvedčivý náskok. Už v 10. min. Romić dobre odcentroval z rohu a Vidović vedľa statickej obrane upravil loptu hlavou do siete – 1 : 0. Đoković čoskoro vyrovnal z penalty, lebo domáci obranca fauloval P. Čížika. Neskoršie domáci nad P. Čížikom zavinili aj druhú penaltu, no najlepší strelec Doliny Kovačević neprekonal brankára Njegomira. V závere prvého polčasu a v priebehu deviatich minút Padinčania inkasovali tri lacné góly. Brankára Aleksića dvakrát prekonal najlepší hráč Somborčanov Romić, ktorého si hostia zapamätali ešte z čias, keď im dával góly ako hráč novopazovského tímu Radnički. Medzi strelcov domácich sa zapísal aj Purić.

Po prestávke hráči Doliny zahrali lepšie. Častejšie a nebezpečne útočili a mali veľa šancí na zmenu výsledku. Usilovný P. Čížik z voľného kopu skorigoval výsledok. Potom peknú šancu nevyužil Kovačević, rozhodca Miljković neuznal gól Đokovića pre postavenie mimo hry. Útoky Doliny priniesli ešte jeden gól náhradníka Smailagića, ale k vyrovnaniu výsledku predsa neprišlo. Obe mužstvá hrali veľmi korektne. Somborčania po zápase usporiadali spoločnú večeru s hosťami a Doline popriali mnoho úspechov v Prvej lige Srbska.

DOLINA: Aleksić, P. Čížik, Nedučić, Spaskovski, Tekijaški (Smailagić), Ivanišević, Đoković (D. Čížik), Tripković, Kovačević, Memović, Ćirić (Tiodorović).

1. Dolina 30 17 7 6 55 : 28 58
 2. Sloga 30 15 8 7 48 : 25 53
 3. Radnički(SM) 30 14 7 9 43 : 28 49
 4. Dunav 30 13 7 10 33 : 38 46
 5. Radnički (Š) 30 14 3 13 39 :39 45
 6. ČSK Pivara 30 12 8 10 32 : 24 44
 7. Senta 30 12 8 10 36 : 31 44