Prehra, ktorá nebolí

23.máj 2013

VRŠAC UNITED – SLÁVIA 3 : 0  (2 : 0)

21Milan AndricKovačičania odcestovali na zápas do Vršca bez šiestich hráčov, ktorí mali žlté, prípadne červené karty (Ninić, Vučetić, Stojanović, Vl. Dudáš, Nestorovski a Strakúšek). Na zápase s lídrom zohral prvý zápas v seniorskom mužstve Čech a na lavičke náhradníkov boli aj ďalší dorastenci Slávie Milosrdný a Bajić.

Podľa slov trénera Zlatka Mršulova majúc na zreteli fakt, že si veľa hráčov z prvej zostavy nemohli obliecť slávistický dres, hra Kovačičanov proti pravdepodobne budúcemu šampiónovi bola dobrá.

Hostitelia otvorili skóre v 20. minúte, keď zo štandardnej situácie hlavičkoval útočník FK Vršac United. Ďalší futbalista z útočnej dvojice domácich strelou z hranice pokutového územia stanovil konečný výsledok prvého polčasu.

Po prestávke mala Slávia niekoľko príležitostí, ktoré nevyužila. V poslednej minúte merania síl stredopoliar Vršca z protiútoku vsietil aj tretí gól pre svoj tím. Kým v predchádzajúcej sezóne futbalisti z osady insity oba zápasy s Vršac Unitedom vyhrali, v tejto sezóne prehrali aj doma (0 : 2), aj teraz vonku.

SLÁVIA: Vasić (Andrić), Ďuriš, Chalupa (Turano), Ďurkovský, Vukoje, Sachter, Mihálek, Válovec, Bíreš (Čech), Jovanović, S. Dudáš.

Po dueloch 25. kola v pásme ohrozenia sú okrem Dobrice ešte šesť klubov. Na tabuľkového lídra môžu v posledných piatich kolách zaútočiť teoreticky ešte len Polet Izbište a Borac Sakule. Oba kluby vyhrali na trávnikoch súperov.

Ďalšie výsledky 25. kola: Vojvodina – Borac 0 : 1, Tempo – Sloga (BNS) 1 : 0, Budućnost – Polet 0 : 2, Jugoslavija – Partizan 0 : 0, Dobrica – BAK 2 : 4, Mladost – Radnički 4 : 0, Vulturul – Sloga 0 : 0.

1. Vršac United (-1) 25 19 1 5 47 : 21 57
 2. Polet 25 16 4 5 54 : 20 52
 3. Borac 25 16 3 6 41 : 22 51
 4. Sloga (BNS) 25 12 7 6 47 : 19 43
 5. Sloga (P) 25 11 4 10 46 : 33 37
 6. Vojvodina 25 11 4 10 40 : 29 37
 7. Slávia 25 12 1 12 47 : 54 37
 8. Radnički 25 10 6 9 29 : 35 36