Priateľsky v Deliblatskej piesočine

18.jún 2013

HAJDUK – HAJDUŠICA 0 : 2 (0 : 0)

Hajdušičania Maliar a Anđelovski (zľava) úspešne zastavili najnebezpečnejšieho útočníka Hajduka Momčilovića (na tráve)

Zápas posledného kola v dedinke Šušara na svahoch Deliblatskej piesočiny nemal súťažiaci význam a viac sa podobal priateľskému, než majstrovskému. V prvom polčase sa hralo hlavne v strede ihriska, takže sa na prestávku odišlo bez gólov. Hosťujúci futbalisti však po zmene strán pomaly preberali iniciatívu, výsledkom ktorej boli dva góly v sieti Hajduka. Najprv sa v 65. minúte v skrumáži po rohovom kope najlepšie vynašiel Maliar a potom vo finiši zápasu Kocevski využil neobozretnosť brankára Hajduka, ktorý opustil bránu a loptu ponad neho zaslal do siete.

Na druhej strane domáci futbalisti sa pokúsili protiútokmi ohroziť Melicha, ale sa obrana Hajdušice nedala zmýliť.

Titul majstra ligy a postup do Prvej juhobanátskej ligy si vybojovala  alibunárska Budućnost. V kvalifikácii o postup budú bojovať aj druhoumiestnené celky dvoch druhých juhobanátskych líg, Crvena zvezda Pavliš a Dolovo. Do nižšej ligy sa presťahoval Vitorul zo Straže a od kvalifikácie závisí, či sa mu pripojí aj Karaš Kuštilj, ktorý spomedzi troch klubov s rovnakým počtom bodov má najhoršie výsledky vo vzájomných stretnutiach. Novými členmi ligy sú majstri obecných líg Vršac – Bela  Crkva Partizan Kajtasovo a Alibunár – Plandište Vladimirovac z rovnomennej dediny, ako aj FK Dobrica, ktorá zostúpila z Prvej juhobanátskej ligy.

HAJDUŠICA: Melich, Radulović, Barbulović, Maliar, Folťan, Đukić (Mršić), Anđelovski, Csicsai (Demse), Radović, Pomorišac (Kocevski).

Ostatné výsledky 30. kola: Karaš (K) – Borac (VS) 3 : 2, Dunav – Vinogradar 3 : 0, Jedinstvo – Partizan 1 : 3, Budućnost – Potporanj 3 : 2, Ratar – Karaš (J) 2 : 3, Ševac – Borac (VG) 4 : 2, Crvena zvezda – Vitorul 3 : 0.

1. Budućnost 30 22   5 3 83 : 26 71
 2. Crvena zvezda 30 19   8 3 78 : 18   65
 3. Borac (VS) 30 17   6 7 54 : 34 57
 4. Hajdušica 30 16   5 9 64 : 36 53
 5. Ratar 30 15 2 13 57 : 50 47
 6. Borac (VG) 30 12   3 15 61 : 53 39
 7. Vinogradar 30 11   4 15 46 : 50 37
 8. Jedinstvo 30 11   3 16 36 : 41 36