Prvá remíza Kovačičanov

18.apr 2013

VULTURUL (G) – SLÁVIA 1 : 1 (1 : 1)

Slávia tejto jari nepozná prehru: Stanislav Dudáš, kapitán Kovačičanov

Kovačičania odcestovali na východ Banátu bez Ninića, Ďuriša (obaja žlté karty) a Ďurkovského (zranenie). Tréner Slávie Zlatko Mršulov od začiatku príprav na jarnú sezónu nemá také starosti ako v jesennej časti majstrovstiev, keď sa na tréningu zjavovala ani desiatka hráčov. V súčasnosti v slávistickom kádri lodivod disponuje 24 futbalistami, z čoho sú traja strážcovia siete. Disciplína na tréningoch, návštevnosť na nich a počas odchodu na zápasy vonku je väčšia.

Slávia mala v Grebenci väčšiu iniciatívu v oboch polčasoch od hostiteľov. Domáci ale prví otvorili skóre. Gól futbalistu Vulturula v 10. min. sa podobal prvému gólu, ktorý týždeň skôr Slávia inkasovala od Plandišta. Po voľnom kope z ľavej strany brankárovi Vasićovi sa podarilo na nerovnom trávniku vyraziť loptu, ale v skrumáži bol najrýchlejší stredopoliar Grebenčanov a zavlnil sieť belasých. V 20. min. vyrovnal na 1 : 1 pekným gólom z voľného kopu Vlasto Dudáš. Tento futbalista mohol otočiť skóre už o päť minút neskôr. Prudkou strelou trafil do brvna.

V druhom polčase sa pokračovalo s hrou v strede poľa, takže sa brankári v bráne väčšiu časť merania síl nudili.

SLÁVIA: Vasić, Strakúšek, Chalupa, Nestorovski, Vukoje, Stojanović, Mihálek (Jovanović), Válovec (Sachter), Bíreš (Durgala), V. Dudáš, S. Dudáš.

Aj napriek tomu, že Vršcu zobrali tri body z predchádzajúceho kola (hral proti Mladosti hráč so žltými kartami) a k tomu lídra ešte potrestali odňatím ďalšieho bodu, výhrou nad Dobricou je United i naďalej hlavným favoritom o titul majstra, keďže druhý Polet a tretí Borac prehrali. Po výhre v Omoljici sa Crepajčania počtom bodov vyrovnali Slávii.

Ďalšie výsledky 19. kola: Budućnost – Borac 1 : 0, Jugoslavija – Tempo 3 : 1, Dobrica – Vršac United 0 : 2, Mladost – Vojvodina 0 : 2, Sloga (P) – Sloga (BNS) 0 : 0, Radnički – Polet 2 : 1, BAK – Partizan 1 : 1.

1. V. United (-1) 19 13 1 5 28 : 18 39
 2. Polet 19 11 3 5 36 : 19 36
 3. Borac 19 11 3 5 27 : 13 36
 4. Radnički 19 10 3 6 22 : 21 33
 5. Sloga (BNS) 19   8 7 4 30 : 15 31
 6. Sloga (P) 19   9 3 7 40 : 24 30
 7. Vulturul 19   7 5 7 23 : 25 26
 8. Vojvodina 19   7 4 8 29 : 26 25