Prvý zápas, dva góly, tri body!

28.mar 2013

SLÁVIA – BAK  2 : 0 (1 : 0)

Dátum 24. marca 2013 sa zapíše do dejín kovačického futbalu. Ide o prvé meranie síl, v ktorom sa zápisnica neklepala na písacom stroji, ale do počítača.

Prvé jarné kolo sa hralo v silnom, mrazivom vetre. Nevie sa, komu bolo ťažšie: futbalistom a rozhodcom na trávniku, náhradníkom na lavičke alebo stovke fanúšikov na tribúne.

Duel Igora Radulova (vľavo) a Vlastislava Dudáša (vpravo)

Prvý polčas bol dynamický, bojovný, futbalisti oboch klubov hrali naplno. Bezmála trištvrte hodiny Slávia mala územnú prevahu, kontrolovala stred poľa alebo sa dostávala do šancí v útoku. Takmer všetci stredopoliari a útočníci hostiteľov mali do prestávky aspoň jednu príležitosť o zmenu skóre. Strieľali z hranice pokutového územia aj z malého štvorca, z vyrobených akcií alebo štandardných situácií. Niekoľkokrát prenikol po ľavom krídle aj bokový obranca Nestorovski a centrovanými loptami prihrával spoluhráčom pred súperovou bránou. Obrana a brankár Kovačičanov zvládli úlohy veľmi dobre.

Úvodný gól na zápase padol v 28. min., keď hrotový útočník Ninić zdolal brankára Zagorca. Konečný výsledok stanovil kapitán Dudáš v 63. min., keď strelil gól ľavačkou z veľkej diaľky. Voľný kop z pravej strany a vietor prekvapili ochrancu svätyne hostí.

Po prestávke BAK poľavil a slávisti zmarili ešte štyri šance: nabiehajúci Mihálek, hlavičkou Ninić a dvakrát Bíreš, z čoho raz strieľal do žrde.

SLÁVIA: Vasić, Ďuriš, Nestorovski, Ďurkovský, Vukoje, Stojanović, Mihálek, Válovec (Jovanović), Ninić, V. Dudáš (Bíreš), S. Dudáš.

Hostia si odniesli iba štyri body. Po výhrach doma (Borac Sakule) a vonku (Radnički Baranda) kluby z Opovskej obce i naďalej bojujú o šampiónsky titul. V nedeľu Slávisti pocestujú práve do Barandy.

Ďalšie výsledky 16. kola: Borac – Polet 1 : 0, Sloga (BNS) – Partizan 0 : 0,  Vojvodina – Radnički 2 : 3, Vršac United – Sloga (P) 3 : 1, Tempo – Vulturul 1 : 0, Budućnost – Mladost 3 : 1, Jugoslavija – Dobrica 2 : 0.

1. Vršac United 16 11 1 4 23 : 14 34
  2. Polet 16 10 2 4 30 : 14 32
  3. Borac 16 10 2 4 23 : 12 32
  4. Radnički (B) 16 9 3 4 20 : 18 30
  5. Sloga (P) 16 9 1 6 38 : 21 28
  6. Sloga (BNS) 16 7 5 4 28 : 14 26
  7. Vulturul 16 7 4 5 20 : 18 25
  8. BAK 16 7 1 8 29 : 24 22