S čistým svedomím

5.jún 2013

KULPÍN – PROLETER 4 : 1 (2 : 1)

Futbalisti Kulpína konečne zahrali tak, ako to od nich očakávajú fanúšikovia. Bol to opravdivý majstrovský zápas pred 150 divákmi, na začiatku neurčitý, dynamický, potom s veľkým počtom gólov. Hosťom z Karađorđeva výhra znamenala obstátie v lige. Práve toho sa obávali fanúšikovia domácich – či výsledok nebol vopred dohodnutý!? Nakoniec to dopadlo tak, ako je v športe najkrajšie a najsprávnejšie: vyhral lepší, vynaliezavejší a usilovnejší tím.

Mužstvo z Karađorđeva pricestovalo s osemnástimi futbalistami, kompletnou správou klubu a početnými fanúšikmi. Proleter od začiatku zahral technicky vyspelo a zaútočil na bránu domácich. V 11. min. Ivezić nešikovne odrazil loptu hlavou rovno na nohu útočníka hostí a Stojčević bol bezmocný – 0 : 1. Domácich to nezmýlilo a už  o minútku neskoršie Chalupka ľavačkou mieril tesne vedľa. V 26. min. Abramović zacentroval z pravej strany, Chalupka hlavou triafal do brány, no brankár loptu vyrazil na roh.

V 28. min. Kulpínčania zahrali voľný kop, výborná kombinácia Santrača a Abramovića priniesla vyrovnávajúci gól tohto druhého. V 40. min. Santrač v sólovom útoku prekľučkoval niekoľkých hráčov hostí a lopta sa ocitla v sieti – 2 : 1.

Domáci neprestali útočiť ani v druhom polčase. V 69. min. Santrač a Lazičić založili peknú akciu, tento druhý loboval brankára, ale lopta trafila to miesto, kde sa spájajú žrď a brvno! V 83. min. najlepší jednotlivec na zápase Santrač sa zmocnil lopty na asi 40 metrov od brány, prekľučkoval až piatich súperov a zvýšil náskok na 3 : 1. V poslednej minúte sme videli krásnu akciu z ľavej strany dvoch najmladších Kulpínčanov, Milinkova a Chalupku, mihla ľavačka tohto druhého a bolo 4 : 1.

Škoda, že takýchto zápasov nieto viac. Rozhodca ukázal dve žlté karty Kulpínčanom a tri hosťom.

KULPÍN: Stojčević (Konečný), Haška, Lazičić, Peťkovský, Ivezić, A. Kolarski, Žakula, Fábry (Kajtez), Santrač (Milinkov), Abramović, Chalupka.