Slávisti dohrávali deviati!

4.jún 2013

SLOGA (BNS) – SLÁVIA   2 : 0  (1 : 0)

V druhej časti jari slabšie: Nenad Nestorovski (Slávia Kovačica)

V posledných dvoch sezónach Slávia získala jediný bod proti Sloge práve v Banátskom Novom Sele 20. novembra predvlani (2 : 2). Posledné tri zápasy Kovačičania prehrali, v tejto sezóne na oboch meraniach síl dvojgólovým rozdielom.

Tréner Zlatko Mršulov vyhlásil prednedávnom pre lokálnu TV, že dá šancu hráčom, ktorí veľa zápasov v jarnej časti nehrali. Strážcom siete bol Milan Andrić, šancu dostali po prestávke aj Miroslav Sachter a Andreja Turano. Väčšina futbalistov z prvej zostavy ale začínala i iné jarné stretnutia.

Stevan Jović bol strelcom oboch gólov za domácich. Prvý vsietil v 38. minúte, keď hlavičkoval z malého vápna. Druhý gól dal z penalty v 73. min. Tesne predtým po faule Strakúšeka nad útočníkom hostiteľov rozhodca Janjuš z Pančeva odpískal jedenástku a obrancu Slávie vylúčil. Kovačičania dohrávali v posledných minútach hry s deviatimi hráčmi. Lodivod Mršulov poslal predčasne pod sprchy slávistu Bíreša pre neposlušnosť!?

Posledný zápas na ihrisku v Kovačici zohrá Slávia s tretím Poletom z Izbišta. Duel začína v nedeľu o 18. hodine.

SLÁVIA: Andrić, Ďuriš, Strakúšek, Ďurkovský, Nestorovski, Vukoje, Stojanović, Válovec (Sachter), Vučetić (Turano), Ninić, V. Dudáš (Bíreš).

Druhý Borac vyhral presvedčivo na vlastnom trávniku, kým líder prehral minimálne v Gaji. Dve kolá pred koncom majstrovstiev je rozdiel medzi najúspešnejšími iba tri body. Jugoslavija vyhrala v Plandišti. V derby dolnej časti tabuľky BAK v Belej Crkve vyhral nad mužstvom Tempo zo Sefkerina.

Ďalšie výsledky 28. kola: Borac – Mladost 4 : 1, Vulturul – Dobrica 7 : 0, Sloga (P) – Jugoslavija 2 : 3, Radnički – Budućnost 6 : 0, BAK – Tempo 2 : 0, Partizan – Vršac United 3 : 2, Polet – Vojvodina 3 : 2.

Tabuľka: 1. Vršac United 63 bodov, 2. Borac 60… 7. Slávia 40… 16. Dobrica 14 bodov.