Streľba sa im nedarila…

26.apr 2013

KULPÍN – KRILA KRAJINE 1 : 1 (1 : 1)

Streľba sa mu nedarila: Branislav Chalupka (FK Kulpín)

Hostia z Báčskej Palanky pricestovali do Kulpína s cieľom získať aspoň bod, ktorý by im umožnil ľahšie si vybojovať obstátie v lige. To sa im aj podarilo.

Tento kvalitný zápas sledovalo asi 100 divákov. Hralo sa obetavo, rýchlo, ale nanajvýš korektne. Už v 14. min. sa vlnila sieť domácich. Obrancovia Kulpína chybili a umožnili útočníkovi Palančanov, aby vsietil.

O tri min. neskoršie mladistvý Chalupka sa zmocnil lopty, ktorú už mnohí videli mimo trávnika, prekľučkoval svojho strážcu, potom prihral Žakulovi a tento z asi šiestich metrov pohotovo vyrovnal na 1 : 1. V 28. min. centrovanú loptu z pravej strany Chalupka hlavou zaslal ponad bránu. Pred koncom polčasu voľný kop z ľavej strany, lopta pred bránou mužstva Krila Krajine, ale Peťkovský šancu nevyužil.

V druhom polčase sa obraz hry na trávniku nezmenil. Domáci aj ďalej mali územnú prevahu, ale bez výrazných šancí. Prvá sľubovala v 60. min., keď Žakula odcentroval pred bránu, no Chalupka znova hlavou nebol presný. V 88. min. stuhla krv v žilách domácich fanúšikov, ale brankár Vezmar bravúrnym zákrokom znemožnil výhru hostí.

Krásne počasie, výborne upravený trávnik, kvalitný zápas a len malý počet milovníkov futbalu v hľadisku. Často sa opytujeme, čo je tomu na príčine?

KULPÍN: Vezmar, S. Haška (A. Kolarski), Stajić, Kozarov, Ivezić, Peťkovský, M. Kolarski, Lazičić (Burger), Fábry (Kajtez), Žakula.