V blate je ťažko hrať

4.apr 2013

HAJDUŠICA – VINOGRADAR 1 : 0 (0 : 0)

Dva zápasy, dva góly: Janko Hrudka (FK Hajdušica)

Mužstvám domácej Hajdušice a hosťujúceho Vinogradara z Gudurice sa po rozmočenom ihrisku skutočne ťažko hralo. Od 4. min. Hajdušičania mali aj číselnú prevahu, lebo rozhodca Žigić ukázal červenú kartu obrancovi hostí Šumićovi, lebo ako posledný v obrane fauloval Kocevského. Hajdušičania to nevyužili a na prestávku sa odišlo bez gólov.

Po zmene strán Hrudka už v 52. minúte priniesol náskok svojmu celku, keď po sólovom útoku zaslal loptu za chrbát brankára hostí. Iba o pár minút neskoršie rozhodca ukázal červenú kartu ďalšiemu hráčovi Vinogradara Proševskému pre nebezpečný zákrok s oboma nohami. Domáci futbalisti, teraz už významne početnejší, sa snažili využiť túto výhodu, nebezpečne obliehali bránu hostí, ibaže po rozmočenom ihrisku sa im nedarilo. V 80. minúte Hajdušičania zostali bez Anđelovského, ktorý pre ostrý zákrok vynadal hráčovi hostí, čo rozhodca Žigić počul a potrestal ho červenou kartou.

HAJDUŠICA: Melich, M. Stojkovski (Mršić), Barbulović, Folťan, G. Stojkovski, Pomorišac (Đukić – Csicsai), Lauric, Anđelovski, Kocevski, Radović, Hrudka.

Ostatné výsledky 17. kola: Borac (VS) – Hajduk 2 : 0, Dunav – Potporanj 3 : 3, Karaš (J) – Jedinstvo 4 : 1, Budućnost – Borac (VG) 2 : 0, Ratar – Vitorul 3 : 2, Ševac – Crvena zvezda 1 : 1, Karaš (K) – Partizan, zápas pre rozmočené ihrisko odročili.

1. Budućnost 17 13 3 1 50 : 13 42
2. Crvena zvezda 17 10 5 2 40 :   7 35
3. Borac (VS) 17 10 5 2 29 : 14 35
4. Vinogradar 17 10 2 5 34 : 14 32
5. Hajdušica 17   9 2 6 36 : 20 29
6. Borac (VG) 17   8 3 6 35 : 25 27
7. Jedinstvo 17   7 2 8 26 : 19 23
8. Ratar 17   8 1 8 27 : 28 25