Víťazstvo múdrejšieho

12.apr 2013

JEDNOTA – ČSK PIVARA 4 : 0 (0 : 0)

Staropazovskí futbalisti pokračujú s úspechmi v jarnej časti. V nedeľu za prítomnosti asi 300 uzimených divákov rozkvitli nové jarné futbalové ruže. V štyroch kolách Jednota vyhrala štyri zápasy, na konte má maximálnych 12 bodov, kým v jeseň z pätnástich zápasov získala len 14 bodov. Obavy a strach zo zostupu však ešte nezmizli.

Začiatok zápasu a najmä celý prvý polčas domácim veľa nesľuboval. Mužstvo Jednoty prenechalo hodne priestoru súperovi a spoliehalo sa na zriedkavé protiútoky. Hostia z Čelareva už v 4. min. mali príležitosť po hrubej a jedinej chybe dobre hrajúcej domácej obrany, ale nebezpečný Vukasović nebol presný. Čoskoro príležitosť mal aj Marić, ale sa na prestávku odišlo bez gólov.

Štvrté víťazstvo: Dragan Macura, tréner pazovskej Jednoty

Tréner Dragan Macura cez prestávku svojim hráčom rozkázal zvýšiť tempo hry, zmena v zostave priniesla oveľa väčší dôraz, rýchlosť a lepšiu realizáciu. Domáci ožili vďaka výbornému Slobodanovi Živkovićovi, ktorý vystriedal mladého Miroslava Fabóka. Čoskoro prišlo k vedeniu Jednoty po akcii, ktorá zavoňala gólom, ale v trestnom území zrazili Branislava Jankovića a Živković premenil jedenástku. Zmýlení hostia potom len bezhlavo odkopávali loptu z vlastnej polovice a na útoky ani nemysleli. V 68. min. po rýchlej  a dobre pripravenej kombinácii Nikola Žakula zvýšil na 2 : 0. V 76. min. aj mladý Konstantin Stegnjajić sa zapísal do listiny strelcov. Po rohovom kope Živkovića vyskočil najvyššie a hlavou loptu dorazil do siete bezmocného Miroslava Tankosića. Striedali sa ďalšie akcie a šance domácich, ktoré v 81. min. priniesli záverečný gól. Najlepší jednotlivec zápasu Živković využil peknú prihrávku Stefana Stojanova a prudkou strelou prinútil Tankosića aj štvrtý raz vyberať loptu zo siete.

Po skončení zápasu a poslednom hvizde veľmi dobrého rozhodcu Aleksandra Mihajlovića zo Zreňanina hráčov v modrých tričkách vyprevadil z trávnika mohutný potlesk. Diváci sa zhodli, že keby Jednota takto hrala v jeseň, bola by omnoho lepšie umiestnená a bez obáv, že sa rozlúči so silnou ligou. Prehnaná eufória však nesmie byť v mužstve, treba hrať zodpovedne, a tak ako si žiada tréner Macura, ktorému patrí uznanie za vynaložené úsilie a odbornú prácu.

JEDNOTA: Radojković, Ivić, Lučić, Šuša, Stojanov (Zekić), Stegnjajić, Žakula, Vladisavljević, Fabók (Živković), Janković (Ogrizović), Igrač.