Záchrana je otázna!

16.máj 2013

JEDNOTA – RADNIČKI (SM) 2 : 3 (2 : 2)

Po remíze v Sente (1 : 1) sa očakávalo, že Jednota konečne získa doma body, bez ohľadu na to, že uvítala jedného z uchádzačov o titul majstra ligy. Domáci sa však dožili ďalšej prehry, a tak si zhoršili šance na záchranu v súťaži.

Zo zápasu na zápas Jednota má trampoty v zostave mužstva. Žlté a červené karty, ako i zranenia prinášajú veľké problémy, a preto sa nikdy nevie, kto bude hrať v budúcom kole. Pre rodinné povinnosti tréner Dragan Macura v nedeľu tiež nesedel na lavici. Po zápase s mužstvom zo Sriemskej Mitrovice Jednota zostala bez Šušu a Lučića, ktorí v závere dostali červené karty, druhú žltú kartu má aj stredopoliar Žakula. Mužstvo bude teda značne oslabené na zápase v Padine, kde Jednotu uvíta domáca Dolina, ktorá bojuje o postup.

Nedeľný zápas pred 250 divákmi mal zaujímavý priebeh. Hostia sa ujali vedenia už v 3. min. po útoku z ľavej strany, keď peknú nahrávku Vučković poslal do siete. Hneď nato v 5. min. Jednota vyrovnala. Vladisavljević uvoľnil pohotového Žakulu a brankár hostí bol bezmocný.

V 26. min. sólová akcia Stefana Stojanova priniesla domácim zaslúžený náskok – 2 : 1. V 38. min. strela útočníka hostí Naglića, bývalého hráča Jednoty, skončila na brvne. V závere polčasu zaváhala obrana domácich, čo využil Sovilj a trafil sieť – 2 : 2.

V druhom polčase sa striedali obojstranné nebezpečné útoky, z ktorých si hostia vyťažili víťazný gól po prudkej strele Naglića a opätovnej chybe domácej obrany. V závere zápasu prišlo k nepekným scénam. Slabý rozhodca Đorđe Maksimović z Inđije, ktorý mal kontrolu známeho Zdravka Jokića, svojimi nerozvážnymi verdiktmi priniesol veľkú nervozitu medzi hráčov oboch celkov, čo vyvolalo opravdivý zmätok na trávniku. Najprv v 80. min. vylúčil Šušu, potom v 87. min. aj Lučića a hosťa Ristića. To pokazilo celkový dojem v derby sriemskych klubov.

JEDNOTA: Mijatović, Živković, Bosanac (Igrač), Lučić, Šuša, Stojanov, Žakula, Vladisavljević (Mrkajić), Janković (Milanović), Ivić, Stegnjajić.

1. Dolina 26 14 7 5 43 : 22 49
 2. Radnički(SM) 26 14 7 5 40 : 20 49
 3. ČSK Pivara 26 11 8 7 29 : 16 41
 4. Sloga 26 11 8 7 33 : 23 41
 5. Dunav 26 11 7 8 28 : 34 40
 6. Senta 26 10 7 9 30 : 27 37
 7. Tekstilac 26 11 4 11 31 : 31 37