Futbalová kronika našich dedín

23.sep 2018

Futbalová kronika našich dedín

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 22. a 23. septembra 2018

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

TAVANKUT: Tavankut – Mladosť (Báčsky Petrovec) 0 : 2

Tabuľka:

1. Radnički 1912 – 16 b., 2. Sloga (Č) – 15 b., 3. Mladost (A) – 14 b., … 12. Mladosť (BP) – 6 b., … 15. BSK – 1 b., 16. Tavankut – 0 b.

Program nasledovného kola:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Bačka (Pačir)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo

ERDEVÍK: Sloga – Jednota (Stará Pazova) 4 : 0

KYSÁČ: Tatra – Sremac (Vojka) 0 : 0

ČURUG: Hajduk – Radnički (Šíd) 1 : 6

Tabuľka:

1. Jugović – 15 b., 2. Borac (Š) – 14 b., 3. Podrinje – 11 b., … 5. Sloga (E) 10 b., … 7. Tatra – 8 b., … 11. Jednota (SP) – 7 b., … 14. Radnički
(Š) – 3 b., 15. Hajduk (Č) – 0 b.

Program nasledovného kola:

LAĆARAK: LSK Laćarak – Sloga (Erdevík)

ŠÍD: Radnički – Jugović

RUMA: 1. maj Ruma – Tatra (Kysáč)

Jednota Stará Pazova je voľná

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo

IVANOVO: Strela – Dolina (Padina) 1 : 1

Tabuľka:

1. Partizan – 21 b., 2. Potporanj – 18 b., 3. Partizan (G) – 16 b., … 15. Dolina – 4 b., … 17. Polet – 3 b., 18. Vojvodina (C) – 0 b.

Program nasledovného kola:

PADINA: Dolina – Vojvodina (Crepaja)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo

PIVNICA: Slávia – Rusín (Ruský Kerestúr) 1 : 1

BÁČSKA PALANKA: Stari Grad – Kulpín 3 : 0

Tabuľka:

1. Stari Grad – 13 b., Borac 46 – 12b., 3. Rusin – 11 b., 4. Slávia – 11 b.,  … 14. Kulpín – 4 b., 15. Polet – 3 b., 16. OFK Odžaci 3 b.

Program nasledovného kola:

KULPÍN: Kulpín – OFK Odžaci (Odžaci)

BÁČSKA PALANKA: Krila Krajine – Slávia (Pivnica)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – VÝCHODNÁ SKUPINA

  1. kolo

KRUŠČICA: Ratar – Jánošík 4 : 1

VRAČEV GAJ: Borac – Hajdušica 1 : 5

Tabuľka:

1. Budućnost – 13 b., 2. Hajdušica – 13 b., 3. Karaš (J) – 11 b., … 11. Jánošík – 4 b., …13. Borac (VG) – 2b., 14. Sloga – 1 b.

Program nasledovného kola:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Karaš (Jasenovo)

HAJDUŠICA: Hajdušica – Borac (Veliko Središte)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – JUH

  1. kolo:

DUBOVAC: Jedinstvo – Mladosť (Vojlovica) 11 : 3

Tabuľka:

1. Kolonija – 12 b., 2. Budućnost – 10 b., 3. Jedinstvo – 9 ., … 7. Mladosť – 4 b., … 9. BSK – 1 b., 10. Stari Tamiš – 0 b.

Program nasledovného kola:

VOJLOVICA: Mladosť – Stari Tamiš (Stari Tamiš)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – SEVER

  1. kolo

KOVAČICA: Slávia – Vojlovica 2018 3 : 1

Tabuľka:

1.Slávia – 12 b., 2. Unirea – 9 b., 3. Polet – 9 b., … 9. Vojlovica 2018 – 1 b., 9. Tempo – 0 b.

Program budúceho kola:

VOJLOVICA: Vojlovica 2018 – Omladinac 1927 (Opovo)

PANČEVO: Mundial – Slávia (Kovačica)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

  1. kolo

KLEK: OFK Klek – AŠK (Aradáč) 4 : 2

STAJIĆEVO: OFK Stajićevo – Mladosť (Biele Blato) 6 : 2

Tabuľka:

1. Tamiš – 16 b., 2. Plotisje – 16 b., 3. OFK Klek – 15 b., … 6. AŠK – 10 b., … 11. Mladosť – 3 b., 12. Jedinstvo – 1 b., 13. OFK Gradnulica – 0 b.

Program nasledovného kola:

ARADÁČ: AŠK – OFK Gradnulica (Zreňanin)

Mladosť Biele Blato je voľná

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

  1. kolo:

SELENČA: Kriváň – Proleter (Karadjordjevo) 5 : 0 (prerušené v 18. minúte pre malý počet hosťujúcich hráčov)

SILBAŠ: Naša Hviezda – Mladost (Mali Bač) 2 : 1

HLOŽANY: Budúcnosť – Slavija (Bodjani) 3 : 0

Tabuľka:

1. Kriváň – 15 b., 2. Naša hviezda – 13 – b., 3. Maglić – 12 b., 4. Budúcnosť – 12 .b, … 12. Mladost – 0 b., 13. Borac – 0 b.

Program nasledovného kola:

MALI BAČ: Mladost – Budúcnosť (Hložany)

KARAĐORĐEVO: Proleter – Naša hviezda (Silbaš)

NEŠTIN: Neštin – Kriváň (Selenča)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

  1. kolo:

LALIŤ: Panónia – Lider (Odžaci) 2 : 3

Tabuľka:

1. Stanišić 1920 – 12 b., 2. Borac – 10 b., 3. Graničar – 9 b., … 7. Panónia – 4 b., … 11. Dinamo – 1 b., 12. Telečka – 0.

Program nasledovného kola:

SOMBOR: OFK Metalac – Panónia (Laliť)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD

  1. kolo

ĽUBA: Jednota – Napredak (Vašica) 2 : 1

ŠÍD: Jednota – Graničar (Jamena) 5 : 1

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – OFK Binguľa (Binguľa) 3 : 1,

Tabuľka:

1. Jednota (Š) – 15 b., 2. Sremac – 15 b., 3. Erdevík 2017 – 12 b., … 5. Jednota (Ľ) – 7 b., … 11. OFK Binguľa – 3 b., 12. Borac – 0 b.

 

Program nasledovného kola:

BINGUĽA: OFK Binguľa – Omladinac (Batrovci)

ĽUBA: Jednota – Jedinstvo (Morović)

JAMENA: Graničar – Erdevík 2017 (Erdevík)

BERKASOVO: Sremac – Jednota (Šíd)

 

 

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs