FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

30.sep 2019

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

     

Výsledký majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 27. a 28. septembra 2019

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

BAJŠA: Bajša – Mladosť (Báčsky Petrovec) 3 : 0

Mladosť je na 13. mieste a má 6 bodov

Program nasledovného kola:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Krila Krajine (Báčska Palanka)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ŠAJKAŠ: Borac – Sloga (Erdevík) 4 : 0

NOVÝ SAD: Mladost – Jednota (Stará Pazova) 3 : 0

Erdevícka Sloga má 16 bodov a je tretia, kým staropatzovská Jednota je 6. s 14 bodmi

Program nasledovného kola:

STARÁ PAZOVA: Jednota – Sloboda (Donji Tovarnik)

ERDEVÍK: Sloga – Mladost (Bački Jarak)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

BELA CRKVA: BAK – Dolina (Padina) 2 : 2

HAJDUŠICA: Hajdušica – Polet (Idvor) 2 : 2

Padinská Dolina má 13 bodov a je na 5. mieste kým je Hajdušica posledná s jedným bodom.

Program nasledovného kola:

POTPORANJ: Potporanj – Hajdušica (Hajdušica)

PADINA: Dolina – Strela (Ivanovo)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

RUSKÝ KERESTÚR: Rusín – Slávia (Pivnica) 2 : 1

KULPÍN: Kulpín – Polet (Karavukovo) 0 : 2

Pivnická Slávia má 11 bodov a nachádza sa na 7. mieste, kým je Kulpín predposledný 15. a má iba 3 body.

Program nasledovného kola:

GAJDOBRA: Hercegovac – Kulpín (Kulpín)

PIVNICA: Slávia – Maglić (Bačski Maglić)

 

NOVOSADSKÁ LIGA

  1. kolo (v stredu 25. septembra):

KYSÁČ: Tatra – Šajkaš 1908 (Kovilj) 0 : 2

  1. kolo:

 BUKOVAC: Fruškogorski partizan – Tatra (Kysáč) 5 : 1

Kysáčska Tatra je 14. A má 7 bodov

Program nasledovného kola:

KYSÁČ: Tatra – ŽSK (Žabalj)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. kolo:

POPINCI: Napredak – Radnički (Šíd) 0 : 2

Radnički Šíd má 14 bodov a nachádza sa na 2. mieste.

Program nasledovného kola:

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Višnjićevo)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

  1. kolo:

ARADÁČ: AŠK – Zadrugar (Lazarevo) 3 : 1

BIELE BLATO: Mladosť – Naftagas (Boka) 4 : 5

AŠK Aradáč je prvý a má 13 bodov, kým je bieloblatská Mladosť s tromi bodmi predposledná.

Program nasledovného kola:

LAZAREVO: Zadrugar – Mladosť (Biele Blato)

TISA 1933 – AŠK (Aradáč)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – SEVER

  1. kolo:

VOJLOVICA: Vojlovica: 2018 – Slávia (Kovačica) 5 : 2

Vojlovičania sú piati a majú 7 bodov, kým je kovačická Slávia so štyrmi bodmi siedma.

Program nasledovného kola:

KOVAČICA: Slávia – Pobeda (Samoš)

UZDIN: Unirea – Vojlovica 2018 (Vojlovica)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – JUH

  1. kolo:

STARI TAMIŠ: Stari Tamiš – Mladosť (Vojlovica) 2 : 1

Vojlovická Mladosť má 9 bodov a je druhá.

Program nasledovného kola:

Mladosť Vojlovica je voľná

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

  1. kolo:

BÁČSKA PALANKA: Bački Hajduk – Naša Hviezda (Silbaš) 1 : 5

B.N. SELO: Bački Hajduk – Kriváň (Selenča) 5 : 1

HLOŽANY: Budúcnosť – Borac (Vizić) 9 : 0

Silbašská Naša Hviezda je s 16. bodmi prvá, Hložančania majú iba bod menej a nachádzajú sa na 2. mieste a Selenčský Kriváň je 5. a má 9 bodov.

Program nasledovného kola:

BÁČSKA PALANKA: Orlovi – Budúcnosť (Hložany)

SELENČA: Kriváň – Neštin (Neštin)

Naša Hviezda (Silbaš) je voľná.

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SRIEM – SKUPINA ZÁPAD

  1. kolo:

MANĐELOS: Fruškogorac – Jednota (Šíd) 7 : 0

Šídska Jednota je 8. a má 9 bodov.

Program  nasledovného kola:

ŠÍD: Jednota – Sloven (Ruma)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

 5.kolo:

RASTINA: Rastina 1918 – Panónia (Laliť) 7 : 2

Laliťská Panónia je s tromi bodmi posledná.

Program nasledovného kola:

SVETOZAR MILETIĆ: Jedinstvo Lemeš – Panónia (Laliť)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

4.kolo:

JAMENA: Graničar – OFK Binguľa (Binguľa) 7 : 1

ĽUBA: Jednota – Erdevík 2017 ( Erdevík) 1 : 2

Erdevíčania majú 11 bodov a sú 3., Jednota Ľuba je 5. so 6 bodmi a OFK Binguľa 8. s tromi bodmi.

Program nasledovného kola:

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Borac

BINGUĽA: OFK Binguľa – Jednota (Ľuba)

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

VLADIMIROVAC: Vladimirovac – Jánošík (Jánošík) 2 : 1

Jánošík je 5. so šiestimi bodmi.

Program nasledovného kola:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Gaj (Veliki Gaj)

 

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs