FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

25.okt 2020

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 24. a 25. októbra 2020, a výsledky mimoriadnych kôl v niektorých ligách, ktoré sa zohrali v stredu 21. októbra

 

SRBSKÁ LIGA – SKUPINA VOJVODINA

  1. kolo:

VRŠAC: OFK Vršac – Jednota (Stará Pazova) 1 : 1

Jednota sa nachádza na 8. mieste a má 20 bodov.

Program nasledovného kola:

STARÁ PAZOVA: Jednota – Bačka 1901 (Subotica)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

TAVANKUT: Tavankut – Mladosť (Báčsky Petrovec) 3 : 1

Mladosť je druhá a má 25 bodov.

Program nasledovného kola:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Mladost APA (Apatin)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

BELEGIŠ: Podunavac – Sloga (Erdevík) 2 : 0

Sloga sa nachádza na 7. mieste a má 21 bodov.

Program nasledovného kola:

ERDEVÍK: Sloga – Sremac (Vojka)

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

IDVOR: Polet – Hajdušica 1 : 0

BELA CRKVA: BAK – Dolina (Padina) 2 : 2

Padinská Dolina sa nachádza na 4. mieste s 21 bodom, kým je Hajdušica 10. a má 12 bodov.

Program nasledovného kola:

HAJDUŠICA: Hajdušica – Partizan (Gaj)

PADINA: Dolina – Stari Tamiš (Stari Tamiš)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. mimoriadne kolo zohrané v stredu 21. októbra:

SOMBOR: ŽAK – Slávia (Pivnica) 0 : 2

KULPÍN: Kulpín – Polet (Karavukovo) 2 : 0

HLOŽANY: Budúcnosť – Stanišić 1920 (Stanišić) 2 : 4

  1. kolo:

RATKOVO: Radnički 1918 – Budúcnosť (Hložany) 2 : 2

PIVNICA: Slávia – Kulpín (Kulpín) 2 : 4

Pivnická Slávia je 5. a má 22 bodov, Kulpín je 11. a má 16 bodov a  Hložančania sú 13. s 13 bodmi.

Program nasledovného kola:  

SOMBOR: ŽAK – Kulpín

MAGLIĆ: Maglić – Slávia (Pivnica)

HLOŽANY: Budúcnosť – BSK (Bački Brestovac)

 

NOVOSADSKÁ LIGA

  1. kolo:

KYSÁČ: Tatra – TSK (Temerín) 0 : 2

Tatra sa nachádza na 15. mieste a má 11 bodov.

Program nasledovného kola:

KOVILJ: Šajkaš 1908 – Tatra (Kysáč)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. kolo:

BEŠKA: Hajduk – Radnički (Šíd) 0 : 3

Radnički sa nachádza na prvom mieste a má 30 bodov.

Program nasledovného kola:

ŠÍD: Radnički – Ljukovo (Ljukovo)

 

ZREŇANINSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

JAŠA TOMIĆ: Radnički 1911 – AŠK 1 : 0

Aradáčania sa nachádzajú na 4. mieste a majú 21 bodov.

Program nasledovného kola:

MIHAJLOVO: MSK – AŠK

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

9.kolo:

ZLATICA: Zlatica – Mladosť (Biele Blato) 0 : 10

Záverečná tabuľka jesennej časti majstrovstiev

  1. ŽFK Banat Bagljaš       9     8     1     0     33 : 8     25
  2. Zadrugar                        9     7     2     0     36 : 8     23
  3. Bilećanin                        9     5     2     2     36 :  8    17
  4. OFK Gradnulica           9     5     0     4     26 : 11    15
  5. MLADOSŤ                 9    4     2     3    29 : 17  14
  6. Naftagas                        9     4      2     3     22 : 19   14
  7. Tisa                                 9     4      1     4     21 : 19    13
  8. OFK Stajićevo               9     2      0    7     24 : 40     6
  9. Jedinstvo                       9     1       0    8       9 : 33     2
  10. Zlatica (-1)                     9     0      0    9       5 : 57     -1

 

MEDZIOBECNÁ SRIEMSKA LIGA – SKUPINA ZÁPAD

  1. kolo:

MANDJELOS: Fruškogorac – Erdevík 2017 (Erdevík) 5 : 0

NOĆAJ: Zmaj – Jednota (Šíd) 6 : 1

Erdevík je na 14. mieste a má 5 bodov a šídska Jednota je s tromi bodmi predposledná 15.

Program nasledovného kola:

ŠÍD: Jednota – OFK Zeka Buljubaša (Ravnje)

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Zmaj

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

9.kolo:

BODJANI: Slavija – Kriváň (Selenča) 0 : 2

SILBAŠ: Naša Hviezda – Bački Hajduk (Bačko Novo Selo) 7 : 1

Naša Hviezda je prvá a má 25 bodov a Kriváň je 5. a má 16 bodov

Program nasledovného kola:

SELENČA: Kriváň – Naša Hviezda (Silbaš)

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZAPAD – JUŽNÁ SKUPINA

9.kolo:

BAVANIŠTE: BSK Bavanište – Mladosť (Vojlovica) 4 : 1

Konečná tabuľka jesennej časti majstrovstiev

  1. Proleter                  8        7        0        1         29 : 7          21
  2. Dolovo                    8        6        0        2        33 : 13        18
  3. BSK Bavanište       8        5        1        2        22 : 12        16
  4. MLADOSŤ          8       4        1        3       16 : 14       13
  5. Omladinac             8        4        0         4       22 : 16         12
  6. Budućnost             8        2         2         4       14 : 17            8
  7. Jedinstvo               8        2         1          5       21 : 28           7
  8. Borac                      8         2        1          5       17 : 38            7
  9. Kolonija                 8         1        0          7         9 : 38            3

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

  1. kolo:

GIBARAC: Sindjelić – Jednota (Ľuba) 4 : 3

OFK Binguľa bola voľná

 

  MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

  Záverečná tabuľka jesennej časti majstrovstiev

  1. Jedinstvo Lemeš        6        4        1        1        21 :  6                   13
  2. Telečka                         6        4        1        1        16 :  5                   13
  3. Graničar                       6        4        1        1        13 :  7                   13
  4. Dinamo                        6        3        0        3        15 : 13                   9
  5. Rastina 1918 (-1)        6        2        2        7          7 : 11                     7
  6. Sport                             6        1        0        5          7 : 19                    3
  7. Panónia (-1)             6        0        1        5        3 : 21                0

 

  OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Vladimirovac (Vladimirovac) 2 : 0

  1. kolo:

GAJ: Gaj – Jánošík 0 : 3

Jánošík sa nachádza na 5. mieste a má 15 bodov.

Program nasledovného kola:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Naša Krajina (Kupinik)

Údaje prevzaté z Wébovej stránky Srbija sport

Pre obecnú ligu Šíd údaje poskytol Lazar Pavković

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs