Červená hviezda – RB Salzburg 0:0!

22.aug 2018

Tým výsledkom, ktorým sa začal, prvý zápas medzi Červenou hviezdou a RB Salzburgom v poslednom kvalifikačnom kole na Ligu majstrov sa aj skončil – 0:0! Znamená to, že po prvých 90. minútach situácia zostáva otvorená a oba kluby majú viac-menej rovnakú príležitosť prebojovať sa do elitnej UEFA klubovej súťaže. Odvetný zápas v Rakúsku na programe bude 28. augusta.

Keďže Červená hviezda bola potrestaná, náš šampión tento zápas musel hrať bez prítomnosti fanúšikov na štadióne. V takej atmosfére prebiehal zápas, v ktorom lepšie príležitosti mal náš predstaviteľ.

Hveizda mala šance

Zvlášť dobrú šancu mal Ben v 49. minúte, keď jeho strela bola veľmi blízko siete, ale predsa zostal hráč z Komor neprecízny.

Dobrú príležitosť mala Hviezda aj v 70. minúte, keď po rohovom kope najprv hlavičkoval Degenek a výborne reagoval brankár Rakúšanov Stanković a v pokračovaní tej akcie Stojiljković strieľal ponad bránu.

Viac-menej to boli všetky príležitosti na zápase, keďže hráči RB serióznejšie brankára Hviezdy Borjana ani neohrozili.

Rozhodnutie o účastníkovi LM padne v odvetnom stretnutí v Salzburgu.

Tréner Červenej hviezdy Vladan Milojević po zápase komentoval, že je skončený iba prvý polčas a druhý ich očakáva o týždeň.

Trochu je nezvyčajne hrať bez fanúšikov, ale mám nádej, že v Rakúsku bude inak. O súperovi nebudem mnoho hovoriť, poznáme ich kvalitu.

V belehradskom zápase sme nemali mnoho šancí, ale sme gól mohli vsietiť. Bez ohľadu na tento výsledok, rozhodnutie padne v Salzburgu“ – uviedol Milojević.

S výkonom v prvom stretnutí play-off kvalifikácie na Ligu majstrov bol spokojný aj brankár Červenej hviezdy Milan Borjan.

Takticky sme zohrali veľmi dobre. Nevyužili sme naše príležitosti, ale tím hral dobre. Mám nádej, že aj v odvete dosiahneme pozitívny výsledok a že si napokon zahráme aj v Lige majstrov. Salzburg je pevné mužstvo, ale posnažíme sa triumfovať“ – komentoval Milan Borjan.

Odvetný zápas o týždeň v Rakúsku

Samozrejme, že výsledok 0:0 z Belehradu v tejto chvíli zodpovedá aj nášmu predstaviteľovi, lebo v prípade, že červeno-bieli skórujú v Rakúsku, Salzburg bude musieť vyhrať, čo Hviezde necháva priestor na protiútoky.

RB Salzburg je veľmi kvalitný celok, čo potvrdili aj vlani, keď sa prebojovali až do semifinále Ligy Európy, v ktorom nešťastne vypadli proti francúzskemu Olympique Marseille.

Zaujímavo je predsa to, že RB od roku 2005, keď klub prebral terajší sponzor (výrobca energetického nápoja) nikdy v skupine LM nehral!

Mali niekoľko príležitostí, ale prevažne boli eliminovaní v záverečných kolách kvalifikácie.

Napríklad, vlani v treťom kole vypadli proti chorvátskej Rijeke a rok predtým podľahli aj záhrebskému Dinamu v play-off kole.

Z ostatných zápasov posledného kola kvalifikácie treba zdôrazniť triumf celku PSV Eindhoven za chotárom proti bieloruskému šampiónovi BATE Borisov 3:2, kým Benfica a PAOK zohrali 1:1.

Dnes sú na programe duely Ajax – Dynamo Kyjev, Mol Vidi – AEK Atény, ako aj Young Boys – Dinamo Záhreb.

M. GAŠPAR
M. GAŠPAR

MIROSLAV GAŠPAR (1989) štúdia žurnalistiky skončil v roku 2012 a v roku 2013 master štúdia komunikológie na Filozofickej fakulte Univerzity v Novom Sade. V slovenskej redakcii Rádia Nový Sad začal pôsobiť v roku 2011, najprv ako spolupracovník a od roku 2013 ako novinár, kde je redaktorom mládežníckej relácie a vysielania pre deti. Spolupracuje aj s NVU Hlas ľudu.  Zúčastnil sa novinárskych súťaží v Srbsku, Nemecku, na Slovensku a Ukrajine. Zaujíma sa o médiá, mediálne teórie, komunikológiu, propagandu, analýzu diskurzu, politicko-spoločenské témy a šport.