FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

5.máj 2019

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 4. a 5. mája 2019

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

SOMBOR: Radnički 1912 – Mladosť (Báčsky Petrovec) 2 : 0

Tabuľka:

1.Radnički 1912    66

2.Sloga (Č) 54

3.OFK Mladost (A) 43

4.Tisa 42

5.Bajša 39

6.OFK Vrbas 35

7.Crvenka 33

8.Radnički (S) 30

9.MLADOSŤ (BP) 28

10.Tavankut 28

11.Bačka 27

12.Tekstilac 27

13.Mladost (T) 25

14.Budućnost 21

15.Polet 21

16.BSK 17

Program nasledovného kola:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – OFK Vrbas (Vrbas)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ERDEVÍK: Sloga – Hajduk (Divoš) 2 : 0

MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje – Radnički (Šíd) 3 : 2

ČURUG: Hajduk – Jednota (Stará Pazova) 0 : 2

Kysáčska Tatra bola voľná

Tabuľka:

1.1.Maj Ruma 49

2.Jugović 48

3.Podrinje 44

4.SLOGA (E) 37

5.Podunavac 37

6.Borac 36

7.Sremac Vojka 34

8.Sloga (T) 32

9.Hajduk (D) 31

10.JEDNOTA  30

11.Hajduk (B) 29

12.RADNIČKI (Š) 27

13.TATRA 24

14.LSK Laćarak 15

15.Hajduk (Č) (-1)  -1

Borac (Nový Sad) opustil súťaž

Program nasledovného kola:

KYSÁČ: Tatra – Sloga (Erdevík)

STARÁ PAZOVA: Jednota – Jugović (Kać)

ŠÍD: Radnički – Podiunavac

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. mimoriadne kolo v stredu 02.mája:

PADINA: Dolina – Jedinstvo(Vlajkovac) 2 : 1

  1. kolo:

SELEUŠ: Vojvodina – Dolina 1 : 5

Tabuľka:

1.Partizan (G) 55

2.Borac 53

3.Potporanj 49

4.Radnički 48

5.Jedinstvo (V) 45

6.Partizan (U) 43

7.Strela 41

8.Spartak 1911   41

9.Sloga 36

10.Jedinstvo Stević (K) 34

11.DOLINA 32

12.Crvena Zvezda 32

13.Dunav 31

14.Vulturul 28

15.Jugoslavija 28

16.Polet 19

17.Vojvodina (S) (-1) 18

Vojvodina (Crepaja) opustila súťaž

Program nasledovného kola:

PADINA: Dolina – Crvena Zvezda (Pavliš)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

PARAGE: Budućnost – Slávia (Pivnica) 4 : 0

KULPÍN: Kulpín – Polet (Sivac) 3 : 4

Tabuľka:

1.Stari Grad 56

2.Krila Krajine 48

3.SLÁVIA 46

4.Rusin 44

5.Vojvodina 41

6.Hercegovac 39

7.Borac 46   37

8.Budućnost 34

9.Tvrdjava 33

10.ŽAK 32

11.KULPÍN 30

12.Radnički 1918  29

13.Kula 28

14.Lipar 26

15.Polet 24

16.OFK Odžaci 10

Program nasledovného kola:

GAJDOBRA: Hercegovac – Kiulpín (Kulpín)

PIVNICA: Slávia – Tvrdjava  (Báč)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

  1. kolo:

BIELE BLATO: Mladosť – AŠK 1 : 1

Tabuľka:

1.Potisje 51

2.Tamiš 44

3.OFK Klek 43

4.MSK 41

5.AŠK 37

6.OFK Stajićevo 34

7.Bilećanin 25

8.Zadrugar 22

9.Naftagas 20

10.OFK Gradnulica 20

11.Jedinstvo 16

12.ŽFK Banat 11

13.MLADOSŤ 8

Program nasledovného kola:

ARADÁČ:  AŠK – Naftagas (Boka)

LAZAREVO: Zadrugar – Mladosť (Biele Blato)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – VÝCHODNÁ SKUPINA

  1. kolo:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Vinogradar (Gudurica) 1 : 4

HAJDUŠICA:  Hajdušica – Dobrica (Dobrica) 5 : 0

Tabuľka:

1.Budućnost 49

2.HAJDUŠICA 47

3.Karaš (J) (-1) 34

4.Ševac 29

5.Ratar 29

6.Vojvodina 28

7.Borac (VS) 27

8.Partizan 26

9.Borac (VG) (-1) 26

10.Karaš (K) 25

11.Dobrica 22

12.Vinogradar (-1) 20

13.Sloga 15

14.JÁNOŠÍK 12

Program nasledovného kola:

KUSIĆ: Ševac – Jánošík

KAJTASOVO: Partizan – Hajdušica

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

MRAMORAK: Proleter – Mladosť (Vojlovica) 4 : 1

Tabuľka:

1.Budućnost 40

2.Kolonija 38

3.Dolovo 34

4.Proleter 31

5.Stari Tamiš 26

6.Jedinstvo (-3) 23

7.Omladinac 16

8.BSK Bavanište 11

9.MLADOSŤ  10

10.Borac 6

Program nasledovného kola:

VOJLOVICA: Mladosť – Budućnost (Banatski Brestovac)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA ZÁPAD – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

VOJLOVICA: Vojlovica 2018 – Tempo (Sefkerin) 3 : 0

KOVAČICA: Slávia – Glogonj (Glogonj) 3 : 0

Tabuľka:

1.SLÁVIA 39

2.Polet 38

3.Unirea 29

4.Mundial 27

5.Glogonj 23

6.Omladinac 1927 (-1)  11

7.VOJLOVICA 2018 (-1)  9

8.Tempo 9

9.Pobeda 7

Program nasledovného kola:

UZDIN: Unirea – Vojlovica 2018

Kovačická Slávia je voľná

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

  1. kolo:

HLOŽANY: Budúcnosť – Neštin(Neštin) 2 : 1

SILBAŠ: Naša Hviezda – Kriváň (Selenča) 1 : 0

Tabuľka:

1.Maglić 49

2.NAŠA HVIEZDA 44

3.KRIVÁŇ 41

4.BUDÚCNOSŤ   40

5.Neštin 29

6.Sloga 28

7.Bačka (D) 23

8.Bački Hajduk 20

9.Bačka 1945   16

10.Mladost 9

11.Borac (-1)  9

12.Slavija 2

Proleter Karadjordjevo opustil súťaž

Program nasledovného kola:

SELENČA: Kriváň – Budúcnosť (Hložany)

Silbašská Naša hviezda je voľná

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

  1. kolo:

LALIŤ: Panónia – Graničar (Ridjica) 0 : 9

Tabuľka:

1.Borac (BG) 38

2.Stanišić 1920 36

3.Lider 31

4.Graničar 30

5.Jedinstvo Lemeš 25

6.Dinamo (S) 15

7.Dinamo 1923 (BB) (-1) 12

8.Telečka 10

9.Sport (-1) 9

10.PANÓNIA (-1) 3

OFK Metalac (Sombor) a KFK Kula opustili súťaž

Program nasledovného kola:

TELEČKA: Telečka – Panónia (Laliť)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD

  1. kolo:

BATROVCI: Omladinac – OFK Binguľa (Binguľa) 7 : 2

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Graničar (Jamena) 4 : 2

ŠÍD: Jednota – Sremac (Berkasovo) 0 : 1

MOROVIĆ:  Jedinstvo – Jednota (Ľuba) 1 : 1

Tabuľka:

1.Sremac 46

2.JEDNOTA (Š) 40

3.ERDEVÍK 2017  37

4.JEDNOTA (Ľ) 28

5.Napredak 27

6.Jedinstvo (M) 26

7.Sindjelić 20

8.Omladinac 19

9.OFK Bačinci 17

10.Graničar 13

11.OFK BINGUĽA 11

12.Borac 5

Program nasledovného kola:

ĽUBA: Jednota – Jednota (Šíd)

BERKASOVO: Sremac – Erdevík 2017 (Erdevík)

BINGUĽA:  OFK Binguľa – Borac (Ilinci)

 

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs