FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

20.máj 2019

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

Výsledký majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 18. a 19. mája 2019

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

26.(mimoriadne kolo v stredu 15.05.2019

TURIJA: Mladost – Mladosť (Báčsky Petrovec) 3 : 0

  1. kolo:

KARAVUKOVO: Polet – Mladosť (Báčsky Petrovec) 3 : 2

Tabuľka:

1.Radnički 1912    72

2.Sloga (Č) 57

3.OFK Mladost (A) 49

4.Tisa 45

5.Bajša 42

6.Crvenka 39

7.Radnički (S) 36

8.OFK Vrbas 35

9.Bačka 33

10.Tekstilac 33

11.MLADOSŤ (BP) 31

12.Tavankut 31

13.Polet 30

14.Mladost (T) 28

15.Budućnost 27

16.BSK 20

Program nasledovného kola:

BÁČSYKY PETROVEC: Mladosť – Budućnost (Mladenovo)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. mimoriadne kolo, ktoré sa hralo v stredu 15.05. 2019:

ERDEVÍK: Sloga – Sloga (Temerín) 3 : 0

LAĆARAK: LSK – Radnički (Šíd) 0 : 3

ŠAJKAŠ: Borac – Jednota (Stará Pazova) 0 : 1

ČURUG: Hajduk – Tatra (Kysáč) 0 : 5

  1. kolo:

ČURUG: Hajduk – Sloga (Erdevík) 0 : 6

KYSÁČ: Tatra – Jugović (Kać) 4 : 2

STARÁ PAZOVA: Jednota – Podrinje 1 : 0

ŠÍD:  Radnički – Hajduk (Divoš) 1 : 1

Tabuľka:

1.1.Maj Ruma 58

2.Jugović 49

3.Podrinje 45

4.SLOGA (E) 44

5.Podunavac 40

6.Sremac Vojka 38

7.Sloga (T) 38

8.JEDNOTA  37

9.Borac 36

10.Hajduk (D) 35

11.RADNIČKI (Š) 34

12.Hajduk (B) 32

13.TATRA 31

14.LSK Laćarak 15

15.Hajduk (Č) (-1)  -1

Borac (Nový Sad) opustil súťaž

Program nasledovného kola:

ERDEVÍK: Sloga – Hajduk (Beška)

TEMERÍN: Sloga – Radnički (Šíd)

BELEGIŠ: Podunavac  – Jednota (Stará Pazova)

ŠAJKAŠ:  Borac – Tatra (Kysáč)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

IZBIŠTE: Polet – Dolina (Padina) 0 : 0

Tabuľka:

1.Borac 59

2.Partizan (G) 55

3.Radnički 54

4.Potporanj 52

5.Jedinstvo (V) 46

6.Spartak 1911   44

7.Partizan (U) 43

8.Strela 41

9.Sloga 39

10.Jedinstvo Stević (K) 37

11.DOLINA 36

12.Crvena Zvezda 35

13.Dunav 34

14.Jugoslavija 34

15.Vulturul 31

16.Polet 20

17.Vojvodina (S) (-1) 19

Vojvodina (Crepaja) opustila súťaž

Program nasledovného kola:

PADINA: Dolina – Sloga (Banatsko Novo Selo)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. mimoriadne kolo, ktoré sa hralo v stredu 15.05.2018:

PIVNICA: Slávia – Hercegovac (Gajdobra) 1 : 2

TOVARIŠEVO: Vojvodina – Kulpín (Kulpín) 3 : 6

  1. kolo:

KULPÍN:  Kulpín – Rusín 4 : 2

OBROVAC: Borac 46 – Slávia (Pivnica) 3 : 2

Tabuľka:

1.Stari Grad 65

2.Krila Krajine 54

3.SLÁVIA 49

4.Hercegovac 48

5.Rusin 44

6.Vojvodina 41

7.Borac 46   41

8.Budućnost 38

9.Radnički 1918  36

10.KULPÍN 36

11.Tvrdjava 36

12.Polet 33

13.ŽAK 33

14.Kula 32

15.Lipar 27

16.OFK Odžaci 10

Program nasledovného kola:

PIVNICA: Slávia – Stari Grad (Báčska Palanka)

BÁČSKA PALANKA: Krila Krajine – Kulpín

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

  1. kolo:

BIELE BLATO: Mladosť – MSK (Mihajlovo) 2 : 0 (Prerušené v 55. min. pre silný lejak)

Aradáčsky AŠK bol voľný.

Tabuľka:

1.Potisje 52

2.OFK Klek 49

3.Tamiš 48

4.MSK 44

5.AŠK 40

6.OFK Stajićevo 37

7.Bilećanin 25

8.Naftagas 23

9.Zadrugar 22

10.OFK Gradnulica 21

11.Jedinstvo 19

12.MLADOSŤ 14

13.ŽFK Banat 12

Program nasledovného kola:

ZREŇANIN: ŽFK Banat – Mladosť (Biele Blato)

LAZAREVO: Zadrugar – AŠK (Aradáč)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – VÝCHODNÁ SKUPINA

  1. kolo:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Borac (Vračev Gaj) 1 : 5

HAJDUŠICA:  Hajdušica – Vojvodina (Crvena Crkva) 2 : 0

Tabuľka:

1.Budućnost 55

2.HAJDUŠICA 53

3.Karaš (J) (-1) 38

4.Ševac 35

5.Ratar 32

6.Borac (VG) (-1) 32

7.Vojvodina 31

8.Borac (VS) 30

9.Karaš (K) 29

10.Partizan 26

11.Vinogradar (-1) 23

12.Dobrica 22

13.Sloga (-1) 15

14.JÁNOŠÍK 12

Program nasledovného kola:

MARGITA:  Sloga – Jánošík (Jánošík)

JASENOVO: Karaš – Hajdušica (Hajdušica)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA ZÁPAD  – BARÁŽ O POSTUP DO PRVEJ JUHOBANÁTSKEJ LIGY

DOLOVO: Dolovo – Slávia (Kovačica) 5 : 0

Odvetný zápas sa zohrá v Kovačici na stredu 22. 05.

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

  1. kolo:

PLAVNA: Sloga – Kriváň (Selenča) 0 : 4

HLOŽANY: Budúcnosť – Naša Hviezda (Silbaš) 2 : 1

Tabuľka:

1.Maglić 52

2.BUDÚCNOSŤ   46

3.KRIVÁŇ 44

4.NAŠA HVIEZDA 44

5.Neštin 32

6.Sloga 28

7.Bačka (D) 27

8.Bački Hajduk 21

9.Bačka 1945   16

10.Mladost 12

11.Borac (-1)  12

12.Slavija 2

Proleter Karadjordjevo opustil súťaž

Program nasledovného kola:

SILBAŠ: Naša Hviezda – Sloga (Plavna)

SELENČA: Kriváň – Maglić (Maglić)

Hložianska Budúcnosť je voľná

  

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

  1. kolo:

LALIŤ: Panónia – Dinamo 1923 (Bački Breg) 3 : 0

Tabuľka:

1.Borac (BG) 41

2.Stanišić 1920 39

3.Lider 37

4.Graničar 33

5.Jedinstvo Lemeš 25

6.Dinamo 1923 (BB) (-1) 15

7.Dinamo (S) 15

8.Telečka 13

9.Sport (-1) 9

10.PANÓNIA (-1) 6

OFK Metalac (Sombor) a KFK Kula opustili súťaž

Program nasledovného kola:

Laliťská Panónia je voľná

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD

  1. kolo:

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Jednota (Ľuba) 2 : 0

ŠÍD: Jednota – Jedinstvo (Morović) 9 : 0

BAČINCI: OFK Bačinci – OFK Binguľa 1 : 1

Tabuľka:

1.Sremac 52

2.JEDNOTA (Š) 43

3.ERDEVÍK 2017  40

4.JEDNOTA (Ľ) 31

5.Napredak 33

6.Jedinstvo (M) 26

7.OFK Bačinci 21

8.Sindjelić 20

9.Graničar 19

10.Omladinac 19

11.OFK BINGUĽA 15

12.Borac 5

Program nasledovného kola:

VAŠICA: Napredak – Jednota (Šíd)

MOROVIĆ: Jedinstvo – Erdevík 2017 (Erdevík)

ĽUBA: Jednota – Omladinac (Batrovci)

BINGUĽA:  OFK Binguľa – Sindjelić (Gibarac)

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs