FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

26.máj 2019

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

   

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 25. a 26. mája 2019

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Budućnost (Mladenovo) 1 : 0

Tabuľka:

1.Radnički 1912    75

2.Sloga (Č) 60

3.OFK Mladost (A) 4

4.Tisa 48

5.Bajša 45

6.Crvenka 39

7.Bačka 36

8.Radnički (S) 36

9.OFK Vrbas 35

10.MLADOSŤ (BP) 34

11.Tavankut 34

12.Tekstilac 33

13.Mladost (T) 31

14.Polet 30

15.Budućnost 27

16.BSK 20

Program nasledovného kola:

ADORJAN:  Tisa – Mladosť (Báčsky Petrovec)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

ERDEVÍK: Sloga – Hajduk (Beška) 4 : 0

TEMERÍN: Sloga – Radnički (Šíd) 1 : 2

BELEGIŠ: Podunavac  – Jednota (Stará Pazova) 3 : 3

ŠAJKAŠ:  Borac – Tatra (Kysáč) 4 : 1

Tabuľka:

1.1.Maj Ruma 61

2.Jugović 52

3.SLOGA (E) 47

4.Podrinje 45

5.Podunavac 41

6.Borac 39

7.Hajduk (D) 38

8.Sremac Vojka 38

9.JEDNOTA  38

10.RADNIČKI (Š) 37

11.Sloga (T) (-1) 37

12.Hajduk (B) 32

13.TATRA 31

14.LSK Laćarak 15

15.Hajduk (Č) (-1)  -1

Borac (Nový Sad) opustil súťaž

Program nasledovného kola:

KAĆ: Jugović – Sloga (Erdevík)

KYSÁČ: Tatra – Podrinje

STARÁ PAZOVA: Jednota – LSK Laćarak

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Beška)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

PADINA: Dolina – Sloga (Banatsko Novo Selo) 2 : 0

Tabuľka:

1.Borac 62

2.Partizan (G) 55

3.Radnički 54

4.Potporanj 52

5.Jedinstvo (V) 46

6.Strela 44

7.Spartak 1911   44

8.Partizan (U) 43

9.DOLINA 39

10.Sloga 39

11.Crvena Zvezda 38

12.Jedinstvo Stević (K) 37

13.Dunav 37

14.Jugoslavija 37

15.Vulturul 34

16.Vojvodina (S) (-1) 22

17.Polet 20

Vojvodina (Crepaja) opustila súťaž

Program nasledovného kola:

DEBELJAČA: Spartak – Dolina (Padina)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. olo:

PIVNICA: Slávia – Stari Grad (Báčska Palanka) 1 : 2

BÁČSKA PALANKA: Krila Krajine – Kulpín 6 : 1

Tabuľka:

1.Stari Grad 68

2.Krila Krajine 57

3.Hercegovac 51

4.SLÁVIA 49

5.Rusin 45

6.Vojvodina 42

7.Borac 46   41

8.Budućnost 39

9.Radnički 1918  39

10.Tvrdjava 39

11.KULPÍN 36

12.ŽAK 34

13.Polet 33

14.Kula 32

15.Lipar 30

16.OFK Odžaci 13

Program nasledovného kola:

KULPÍN: Kulpín – Radnički 1918 (Ratkovo)

ODŽACI: OFK Odžaci – Slávia (Pivnica)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

  1. kolo:

ZREŇANIN: ŽFK Banat – Mladosť (Biele Blato) 2 : 1

LAZAREVO: Zadrugar – AŠK (Aradáč) 6 : 2

Tabuľka:

1.Potisje 55

2.OFK Klek 49

3.Tamiš 48

4.MSK (-1) 46

5.AŠK 40

6.OFK Stajićevo 40

7.Bilećanin 28

8.Zadrugar 25

9.Naftagas 23

10.OFK Gradnulica 21

11.Jedinstvo 19

12.ŽFK Banat 15

13.MLADOSŤ 14

Program nasledovného kola:

ARADÁČ: AŠK – MSK (Mihajlovo)

BIELE BLATO: Mladosť – Jedinstvo (Ečka)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – VÝCHODNÁ SKUPINA

  1. kolo:

MARGITA:  Sloga – Jánošík (Jánošík) 5 : 0

JASENOVO: Karaš – Hajdušica (Hajdušica) 1 : 2

Tabuľka:

1.Budućnost 56

2.HAJDUŠICA 56

3.Karaš (J) (-1) 38

4.Ševac 36

5.Borac (VS) 33

6.Ratar 32

7.Vojvodina 32

8.Borac (VG) (-1) 32

9.Karaš (K) 30

10.Partizan 29

11.Dobrica 25

12.Vinogradar (-1) 23

13.Sloga (-1) 18

14.JÁNOŠÍK 12

Program nasledovného kola:

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA ZÁPAD  – BARÁŽ O POSTUP DO PRVEJ JUHOBANÁTSKEJ LIGY

KOVAČICA: Slávia – Dolovo (Dolovo) 4 : 2

Slávia ukončila baráž a aj narok bude súťažiť v Druhej juhobanátskej ligy – západná skupina

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

  1. kolo:

SILBAŠ: Naša Hviezda – Sloga (Plavna) 1 : 0

SELENČA: Kriváň – Maglić (Maglić) 1 : 0

Hložianska Budúcnosť bola voľná

Tabuľka:

1.Maglić 52

2.KRIVÁŇ 47

3.NAŠA HVIEZDA 47

4.BUDÚCNOSŤ   46

5.Neštin 32

6.Sloga 28

7.Bačka (D) 27

8.Bački Hajduk 21

9.Bačka 1945   16

10.Mladost 12

11.Borac (-1)  12

12.Slavija 2

Proleter Karadjordjevo opustil súťaž

Program nasledovného kola:

BÁČSKA PALANKA: Bačka 1945 – Kriváň (Selenča)

BÁČSKY MAGLIĆ: Maglić – Naša Hviezda (Silbaš)

PLAVNA: Sloga – Budúcnosť (Hložany)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

  1. kolo:

Laliťská Panónia bola voľná

Tabuľka:

1.Borac (BG) 44

2.Stanišić 1920 42

3.Lider 37

4.Graničar 33

5.Jedinstvo Lemeš 28

6.Dinamo (S) 18

7.Dinamo 1923 (BB) (-1) 15

8.Telečka 13

9.Sport (-1) 9

10.PANÓNIA (-1) 6

OFK Metalac (Sombor) a KFK Kula opustili súťaž

Program nasledovného kola:

LALIŤ: Panónia – Dinamo (Sonta)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD

  1. kolo:

VAŠICA: Napredak – Jednota (Šíd) 1 : 0

MOROVIĆ: Jedinstvo – Erdevík 2017 (Erdevík) 3 : 3

ĽUBA: Jednota – Omladinac (Batrovci) 2 : 1

BINGUĽA:  OFK Binguľa – Sindjelić (Gibarac) 1 : 2

Tabuľka:

1.Sremac 55

2.JEDNOTA (Š) 43

3.ERDEVÍK 2017  41

4.Napredak 36

5.JEDNOTA (Ľ) 34

6.Jedinstvo (M) 27

7.Sindjelić 23

8.Graničar 22

9.OFK Bačinci 21

10.Omladinac 19

11.OFK BINGUĽA 15

12.Borac 5

Program nasledovného kola:

BINGUĽA: OFK  Binguľa – Napredak

ILINCI: Borac – Jednota (Ľuba)

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Jednota (Šíd)

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs