FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

21.okt 2019

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

     

Výsledký majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 19. a 20. októbra 2019

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:
  2. PETROVEC: Mladosť – OFK Stari Grad (B. Palanka) 3 : 1

Mladosť má 13 bodov a postúpila na desiatu priečku v tabuľke.

Program nasledovného kola:

CRVENKA: Crvenka – Mladosť (Báčsky Petrovec)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

KAĆ: Jugović – Jednota (St. Pazova) 1 : 3

ERDEVÍK: Sloga – Cement (Beočín) 3 : 0

Erdevícka Sloga má 22 bodov a nachádza sa na 3. miesto, kým staropazovská Jednota s 20 bodmi zostala na 6. mieste

Program nasledovného kola:

NOVÝ SAD: Mladost – Sloga (Erdevík)

STARÁ PAZOVA: Jednota – Radnički (Nová Pazova)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

ULJMA: Partizan – Hajdušica (Hajdušica) 0 : 2

PADINA: Dolina – Spartak 1911 (Debeljača) 2 : 0

Padinská Dolina má 19 bodov a je na 5. mieste kým je Hajdušica po prvej výhre aj ďalej posledná ale teraz má 4 body.

Program nasledovného kola:

GAJ: Partizan – Dolina (Padina)

HAJDUŠICA: Hajdušica – Jugoslavija (Jabuka)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

BAČKI BRESTOVAC: BSK – Kulpín (Kulpín) 7 : 1

PIVNICA: Slávia – Tvrdjava (Báč) 3 : 2

Pivnická Slávia má 20 bodov a nachádza sa na 4. mieste, kým je Kulpín predposledný 15. a má iba 3 body.

Program nasledovného kola:

KULPÍN: Kulpín – Slávia (Pivnica)

 

NOVOSADSKÁ LIGA

  1. kolo:

STEPANOVIĆEVO: Omladinac – Tatra (Kysáč) 2 : 2

Kysáčska Tatra má 8 bodov a je na 15. mieste

Program nasledovného kola:

KYSÁČ: Tatra – Bačka (Begeč)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. kolo:

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Beška) 2 : 0

Radnički má 17 bodov a postúpil na štvrtú priečku v tabuľke.

Program nasledovného kola:

VRDNIK: Rudar – Radnički (Šíd)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

  1. kolo:

ZREŇANIN: OFK Gradnulica – Mladosť (Biele Blato) 3 : 2

SEČANJ: Bilećanin – AŠK (Aradáč) 1 : 5

AŠK Aradáč je prvý a má 22 bodov, kým je bieloblatská Mladosť s tromi bodmi predposledná.

Program nasledovného kola:

ARADÁČ: AŠK – Jedinstvo 2014 (Ečka)

BIELE BLATO: Mladosť – Bilećanin

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – SEVER

  1. kolo:

KOVAČICA: Slávia – Omladinac 1927 (Opovo) 1 : 0

Keďže Vojvodina Crepaja medzičasom opustila súťaž Vojlovica 2018 bola voľná.

Vojlovičania sú na 6. mieste a majú 6 bodov, kým je kovačická Slávia so štyrmi bodmi predposledná, ôsma.

Program nasledovného kola:

VOJLOVICA: Vojlovica 2018 – Mundial

SEFKERIN: Tempo – Slávia (Kovačica)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – JUH

  1. kolo:

VOJLOVICA: Mladosť – Jedinstvo (Dubovac) 3 : 1

Vojlovická Mladosť je 3. a má 12 bodov.

Program nasledovného kola:

BANATSKI BRESTOVAC: Budućnost – Mladosť (Vojlovica)

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

  1. kolo:

SELENČA: Kriváň – Borac (Vizić) 2 : 1

DESPOTOVO: Bačka – Budúcnosť (Hložany) 1 : 1

SILBAŠ: Naša Hviezda – Neštín (Neštín) 9 : 2

Hložančania s 20 bodmi sú aj ďalej v čele tabuľky, Silbašská Naša Hviezda má bod menej a nachádza sa na druhom mieste, kým selenčský Kriváň má 16 bodov a je na štvrtom mieste.

Program nasledovného kola:

HLOŽANY: Budúcnosť – Naša Hviezda (Silbaš)

BÁČSKA PALANKA: Orlovi – Kriváň (Selenča)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SRIEM – ZÁPADNÁ SKUPINA

 

  1. kolo:

ŠÍD: Jednota – OFK Bikić (Bikić Do) 1 : 1

Šídska Jednota má 11 bodov a je na 10.  mieste.

Program  nasledovného kola:

BERKASOVO: Sremac – Jednota (Šíd)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

8.kolo:

BEZDAN: Sport – Panónia (Laliť) 1 : 1

Laliťská Panónia má 10 bodov a je na treťom  miesto v tabuľke.

Program nasledovného kola:

LALIŤ: Panónia – Telečka (Telečka)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

7.kolo:

MOROVIĆ: Jedinstvo – Erdevík 2017 0 : 6

BINGUĽA: OFK Binguľa – Napredak (Vašica) 0 : 1

GIBARAC: Sindjelić – Jednota (Ľuba) 1 : 6

 

Erdevíčania majú 20 bodov a nachádzajú sa v čele tabuľky, Jednota Ľuba je s 11 bodmi na 6. mieste, a OFK Binguľa so štyrmi bodmi predposledná, deviata.

Program nasledovného kola:

ĽUBA: Jednota – Omladinac (Batrovci)

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – OFK Binguľa (Binguľa)

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Dobrica (Dobrica) 7 : 1

Jánošík je s dvanástimi bodmi na 4. mieste

Program nasledovného kola:

VELIKA GREDA: Mladost – Jánošík (Jánošík)

 

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs