Otvára sa nová sezóna v basketbalových klubových súťažiach

2.okt 2019

Iba krátko po skončení basketbalových majstrovstiev sveta, na ktorých nás naša reprezentácia rozčarovala a obsadila iba piate miesto sa začali klubové súťaže v Európe. Záväzky v dresoch so štátnym erbom hráči nemajú po február, ale sa klubová sezóna práve začala.

Včera totiž prebiehali prvé zápasy druhej najkvalitnejšej súťaže v Európe – EuroCup, dnes táto súťaž pokračuje a zároveň sa zajtra začína aj elitná Euroliga. Ale, poďme radom…

Belehradský Partizan a náš jediný predstaviteľ v EuroCup vystúpil už včera a v prvom kole za chotárom porazil nepríjemného predstaviteľa Talianska Veneziu (Benátky) výsledkom 66:63.

Po zápase bol tréner čierno-bielych Andrea Trinchieri spokojný, ale viac-menej iba s dosiahnutým výsledkom.

„Bol to prvý zápas pre oba celky. Ani jedno mužstvo nedalo viac ako dvadsať bodov v jednej štvrtine. Bol to teda tvrdý a ťažký zápas, mnoho sme mali premrhaných lôpt, skokov, voľných hodov a iných segmentov. Mienim, že sme si predsa víťazstvo viac zaslúžili, lebo sme duel kontrolovali 40 minút“ – uzavrel Trinchieri.

Partizan sa vedenia ujal pri výsledku 9:8 a už ho viac z rúk nepúšťal. Maximálnych +12 mal niekoľkokrát, ale sa taliansky celok vrátil na -4 pred začiatkom poslednej štvrtiny – 44:48. Belehradčania predsa odolali nátlaku a nakoniec si zaslúžene na konto pripísali prvé dva body.

V nasledujúcom kole v Belehrade Partizan uvíta turecký Tofas už v utorok.

Rozvrh zápasov Červenej hviezdy v Eurolige 2019/2020 (Foto: twitter.com/EuroLeague)

Začína sa aj Euroliga

Zajtra súťaž v Eurolige otvára Červená hviezda, ktorá sa do elity vracia po ročnej prestávke, keďže v nej vlani hrala Budućnost Podgorica. Červená hviezda v prvom kole Euroligy, v ktorej v tejto sezóne súťaží až 18 klubov, zohrá s Panathinaikosom za chotárom.

Pred zajtrajším duelom na tlačovej konferencii hovoril tréner Milan Tomić.

„Očakáva nás ťažký zápas proti veľkému súperovi. Uvedomujeme si, aký tím má Panathinaikos v tejto sezóne. Predsa, to nemusí byť rozhodujúce, do Atén odchádzame zohrať dobrý zápas a máme nádej, že dosiahneme čo najlepší výsledok“ – komentoval Tomić.

Euroliga je čoraz zatvorenejšou súťažou. Vieme o tom, že až 11 klubov má licenciu a v Eurolige hrajú bez ohľadu na to, aký výkon dosiahnu v domácich majstrovstvách.

M. GAŠPAR
M. GAŠPAR

MIROSLAV GAŠPAR (1989) štúdia žurnalistiky skončil v roku 2012 a v roku 2013 master štúdia komunikológie na Filozofickej fakulte Univerzity v Novom Sade. V slovenskej redakcii Rádia Nový Sad začal pôsobiť v roku 2011, najprv ako spolupracovník a od roku 2013 ako novinár, kde je redaktorom mládežníckej relácie a vysielania pre deti. Spolupracuje aj s NVU Hlas ľudu.  Zúčastnil sa novinárskych súťaží v Srbsku, Nemecku, na Slovensku a Ukrajine. Zaujíma sa o médiá, mediálne teórie, komunikológiu, propagandu, analýzu diskurzu, politicko-spoločenské témy a šport.