Srbsko prehralo proti Brazílii na F6 Ligy národov!

6.júl 2018

Srbská mužská volejbalová reprezentácia veľmi slabo otvorila záverečný turnaj Ligy národov vo francúzskom meste Lille, keďže včera vo svojom prvom zápase na turnaji presvedčivo prehrala proti Brazílii maximálnym výsledkom 3:0 na sety!

Selektor našej reprezentácie Nikola Grbić pred začiatkom turnaja vyhlásil, že sú hráči pripravení, ale v súboji s Brazíliou naši to nepotvrdili.

Pripravení sme na začiatok turnaja. Všetko, čo bolo pred týmto sa zabúda a začíname s výsledkom 0:0. Mám nádej, že nás poznačí naša známa pozitívna energia, ktorá nám pomôže aj na palubovke“ – komentoval pred prvým zápasom Grbić.

Naši volejbalisti ho zatiaľ dementovali, lebo v stretnutí s Brazíliou dobre zohrali iba v druhom sete, v ktorom naši rivali triumfovali výsledkom 28:26.

V prvom sete sme zažili debakel, keďže Brazília vyhrala výsledkom 25:16. Druhá časť hry nám dala nádej, že sa zápas ešte dá zvrátiť, ale podobne, ako v prvom, naši zohrali aj v treťom sete.

Tak triumf Brazílie nemohol byť ohrozený a vďaka jemu si Brazílčania takmer zabezpečili postup do semifinále, bez ohľadu na prehru proti Francúzsku v prvom kole výsledkom 3:2.

Šancu na postup stále máme

Práve po zápase Francúzska a našej reprezentácie bude známe, ktoré selekcie postupujú do semifinále. Srbsko po prehre proti Brazílii na postup potrebuje triumf nad hostiteľom výsledkom 3:0, alebo 3:1 na sety. Zápas Francúzsko – Srbsko je na programe dnes od 20.45 hodiny.

V skupine B je po dvoch zápasoch známe, že sa do semifinále kvalifikovali USA a Rusko, keďže obe selekcie porazili Poľsko.

Poliaci tak zostávajú bez šance na postup. V prvom kole proti Rusku prehrali výsledkom 3:1 na sety (25:18, 25:23, 22:25, 25:17), zatiaľ čo proti USA prehrali výsledkom 3:0 (28:26, 25:17, 25:18).

V dnešnom stretnutí Ruska a USA bude rozhodnuté iba to, ktorá reprezentácia do semifinále postúpi z pozície 1 a ktorá z miesta 2.

Američania majú príležitosť zopakovať úspech svojich kolegýň, ktoré pred necelým týždňom triumfovali na záverečnom turnaji Ligy národov v dámskej konkurencii v čínskom meste Nanjing.

Semifinále v mužskej konkurencii je na programe už zajtra, zatiaľ čo sa finále a zápas o tretie miesto hrať budú v nedeľu.

M. GAŠPAR
M. GAŠPAR

MIROSLAV GAŠPAR (1989) štúdia žurnalistiky skončil v roku 2012 a v roku 2013 master štúdia komunikológie na Filozofickej fakulte Univerzity v Novom Sade. V slovenskej redakcii Rádia Nový Sad začal pôsobiť v roku 2011, najprv ako spolupracovník a od roku 2013 ako novinár, kde je redaktorom mládežníckej relácie a vysielania pre deti. Spolupracuje aj s NVU Hlas ľudu.  Zúčastnil sa novinárskych súťaží v Srbsku, Nemecku, na Slovensku a Ukrajine. Zaujíma sa o médiá, mediálne teórie, komunikológiu, propagandu, analýzu diskurzu, politicko-spoločenské témy a šport.