FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

7.okt 2019

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

     

Výsledký majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 5. a 6. oktobra 2019

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Krila Krajine (B. Palanka) 2 : 1

Mladosť je jedenásta s 9 bodmi.

Program nasledovného kola:

ODŽACI: Tekstilac – Mladosť (Báčsky Petrovec)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

STARÁ PAZOVA: Jednota – Sloboda (Donji Tovarnik) 3 : 0

ERDEVÍK: Sloga – Mladost (Bački Jarak) 4 : 1

Erdevícka Sloga má 19 bodov a je druhá, kým staropazovská Jednota je 6. s 17 bodmi

Program nasledovného kola:

BELEGIŠ: Podunavac – Sloga (Erdevík)

MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje – Jednota (Stará Pazova)

 PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

POTPORANJ: Potporanj – Hajdušica (Hajdušica) 2 : 0

PADINA: Dolina – Strela (Ivanovo) 0 : 3

Padinská Dolina má 13 bodov a je na 5. mieste kým je Hajdušica aj ďalej posledná s jedným bodom.

Program nasledovného kola:

HAJDUŠICA: Hajdušica – Jedinstvo (Vlajkovac)

PAVLIŠ: Crvena Zvezda – Dolina (Padina)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

GAJDOBRA: Hercegovac – Kulpín (Kulpín) 10 : 1

PIVNICA: Slávia – Maglić (Bačski Maglić) 3 : 0

Pivnická Slávia má 14 bodov a nachádza sa na 6. mieste, kým je Kulpín predposledný 15. a má iba 3 body.

Program nasledovného kola:

SOMBOR: ŽAK – Slávia (Pivnica)

KULPÍN: Kulpín – Vojvodina (Tovariševo)

 

NOVOSADSKÁ LIGA

  1. kolo:

KYSÁČ: Tatra – ŽSK (Žabalj) 0 : 1

Kysáčska Tatra je 14. a má 7 bodov

Program nasledovného kola:

VETERNIK: Veternik – Tatra (Kysáč)

SRIEMSKA LIGA

  1. kolo:

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Višnjićevo) 1 : 2

Radnički Šíd má 14 bodov a nachádza sa na 3. mieste.

Program nasledovného kola:

PUTINCI: Putinci – Radnički (Šíd)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

  1. kolo:

LAZAREVO: Zadrugar – Mladosť (Biele Blato) 9 : 0

TISA 1933 – AŠK (Aradáč) 0 : 1

AŠK Aradáč je prvý a má 16 bodov, kým je bieloblatská Mladosť s tromi bodmi predposledná.

Program nasledovného kola:

ARADÁČ: AŠK – OFK Gradnulica

BIELE BLATO: Mladosť – Tisa 1933

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – SEVER

  1. kolo:

KOVAČICA: Slávia – Pobeda (Samoš) 0 : 0

UZDIN: Unirea – Vojlovica 2018 (Vojlovica) 3 : 0

Vojlovičania sú 6. a majú 7 bodov, kým je kovačická Slávia s piatimi bodmi siedma.

Program nasledovného kola:

VOJLOVICA: Vojlovica 2018 – Glogonj (Glogonj)

KAČAREVO: Jedinstvo Stević – Slávia (Kovačica)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – JUH

  1. kolo:

Mladosť Vojlovica bola voľná a s deviatimi bodmi je na treťom mieste

Program nasledovného kola:

MRAMORAK: Proleter – Mladosť (Vojlovica)

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

  1. kolo:

BÁČSKA PALANKA: Orlovi – Budúcnosť (Hložany) 1 : 2

SELENČA: Kriváň – Neštin (Neštin) 3 : 0

Naša Hviezda (Silbaš) bola voľná.

Hložančania s 18 bodmi prebrali lídrovstvo v tabuľke, Silbašská Naša Hviezda má 16. bodov a klesla na druhé miesto a Selenčský Kriváň má 12 bodov a je na štvrtom mieste.

Program nasledovného kola:

B.N. SELO: Bački Hajduk – Naša Hviezda (Silbaš)

HLOŽANY: Budúcnosť – Kriváň (Selenča)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SRIEM – ZÁPADNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ŠÍD: Jednota – Sloven (Ruma) 1 : 1

Šídska Jednota je ôsma a má 10 bodov.

Program  nasledovného kola:

ADAŠEVCI: Graničar 1924 – Jednota (Šíd)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

 6.kolo:

SVETOZAR MILETIĆ: Jedinstvo Lemeš – Panónia (Laliť) 1 : 5

Laliťská Panónia po tejto vyhre má 6 bodov a postúpila na piate miesto v tabuľke.

Program nasledovného kola:

LALIŤ: Panónia – Dinamo (Sonta)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

5.kolo:

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Borac 4 : 0

BINGUĽA: OFK Binguľa – Jednota (Ľuba) 1 : 1

Erdevíčania majú 14 bodov a nachádzajú na druhom mieste v tabuľke, Jednota Ľuba je 5. so siedmimi, a OFK Binguľa 8. so štyrmi bodmi.

Program nasledovného kola:

ĽUBA: Jednota – OFK Bačinci

ILINCI: Borac – OFK Binguľa (Binguľa)

VAŠICA: Napredak – Erdevík 2017 (Erdevík)

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Gaj (Veliki Gaj) 6 : 1

Jánošík je s deviatimi bodmi na 4. mieste

Program nasledovného kola:

Jánošík je voľný.

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs