FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

14.okt 2019

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

     Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 12. a 13. októbra 2019

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ODŽACI: Tekstilac – Mladosť (Báčsky Petrovec) 1 : 1

Mladosť je jedenásta s 10 bodmi.

Program nasledovného kola:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – OFK Stari Grad (B. Palanka)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

BELEGIŠ: Podunavac – Sloga (Erdevík) 1 : 0

MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje – Jednota (St. Pazova) 3 : 0
Erdevícka Sloga má 19 bodov a klesla na 4. miesto, kým staropazovská Jednota so 17 bodmi zostala na 6. mieste

Program nasledovného kola:

KAĆ: Jugović – Jednota (St. Pazova)

ERDEVÍK: Sloga – Cement (Beočín)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

HAJDUŠICA: Hajdušica – Jedinstvo (Vlajkovac) 1 : 2

PAVLIŠ: Crvena Zvezda – Dolina (Padina) 1 : 2

Padinská Dolina má 16 bodov a je na 5. mieste kým je Hajdušica aj ďalej posledná s jedným bodom.

Program nasledovného kola:

ULJMA: Partizan – Hajdušica (Hajdušica)

PADINA: Dolina – Spartak 1911 (Debeljača)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

SOMBOR: ŽAK – Slávia (Pivnica) 0 : 6

KULPÍN: Kulpín – Vojvodina (Tovariševo) 1 : 4

Pivnická Slávia má 17 bodov a postúpila na 4. mieste, kým je Kulpín predposledný 15. a má iba 3 body.

Program nasledovného kola:

BAČKI BRESTOVAC: BSK – Kulpín (Kulpín)

PIVNICA: Slávia – Tvrdjava (Báč)

 

NOVOSADSKÁ LIGA

  1. kolo:

VETERNIK: Veternik – Tatra (Kysáč) 3 : 0

Kysáčska Tatra má 7 bodov a je na 15. mieste

Program nasledovného kola:

STEPANOVIĆEVO: Omladinac – Tatra (Kysáč)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. kolo:

PUTINCI: Putinci – Radnički (Šíd) 1 : 0

Radnički má 14 bodov a klesol na šiestu priečku v tabuľke.

Program nasledovného kola:

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Beška)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

  1. kolo:

ARADÁČ: AŠK – OFK Gradnulica (Zrenjanin) 4 : 0

BIELE BLATO: Mladosť – Tisa 1933 (Taraš)2 : 3

AŠK Aradáč je prvý a má 19 bodov, kým je bieloblatská Mladosť s tromi bodmi predposledná.

Program nasledovného kola:

ZREŇANIN: OFK Gradnulica – Mladosť (Biele Blato)

SEČANJ: Bilećanin – AŠK (Aradáč)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – SEVER

  1. kolo:

VOJLOVICA: Vojlovica 2018 – Glogonj (Glogonj) – zápas odročený)

KAČAREVO: Jedinstvo Stević – Slávia (Kovačica) 1 : 2

Vojlovičania sú na 6. mieste a majú 7 bodov, kým je kovačická Slávia s ôsmimi bodmi šiesta.

Program nasledovného kola:

KOVAČICA: Slávia – Omladinac 1927 (Opovo)

CREPAJA: Vojvodina – Vojlovica 2018 (Vojlovica)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZÁPAD – JUH

  1. kolo:

MRAMORAK: Proleter – Mladosť (Vojlovica) 3 : 0

Vojlovická Mladosť je 4. a má 9 bodov.

Program nasledovného kola:

VOJLOVICA: Mladosť – Jedinstvo (Dubovac)

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

  1. kolo:

B.N. SELO: Bački Hajduk – Naša Hviezda (Silbaš) 2 : 1

HLOŽANY: Budúcnosť – Kriváň (Selenča) 2 : 2

Hložančania s 19 bodmi sú aj ďalej v čele tabuľky, Silbašská Naša Hviezda má 16. bodov a nachádza sa na druhom mieste a selenčský Kriváň má 13 bodov a je na piatom mieste.

Program nasledovného kola:

SELENČA: Kriváň – Borac (Vizić)

DESPOTOVO: Bačka – Budúcnosť (Hložany)

SILBAŠ: Naša Hviezda – Neštín (Neštín)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SRIEM – ZÁPADNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ADAŠEVCI: Graničar 1924 – Jednota (Šíd) 3 : 2

Šídska Jednota má 10 bodov a je na 11.  mieste.

Program  nasledovného kola:

ŠÍD: Jednota – OFK Bikić (Bikić Do)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

     7.kolo:

LALIŤ: Panónia – Dinamo (Sonta) 4 : 1

Laliťská Panónia po tejto vyhre má 9 bodov a postúpila na tretie  miesto v tabuľke.

Program nasledovného kola:

BEZDAN: Sport – Panónia (Laliť)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

6.kolo:

ĽUBA: Jednota – OFK Bačinci 3 : 3

ILINCI: Borac – OFK Binguľa (Binguľa) 6 : 1

VAŠICA: Napredak – Erdevík 2017 (Erdevík) 0 : 4

Erdevíčania majú 17 bodov a postúpili na prvú priečku v tabuľke, Jednota Ľuba je s ôsmimi bodmi na 6. mieste, a OFK Binguľa so štyrmi bodmi deviata

Program nasledovného kola:

MOROVIĆ: Jedinstvo – Erdevík 2017

BINGUĽA: OFK Binguľa – Napredak (Vašica)

GIBARAC: Sindjelić – Jednota (Ľuba)

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

Jánošík bol voľný

Jánošík je s deviatimi bodmi na 5. mieste

Program nasledovného kola:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Dobrica (Dobrica)

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs