FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

3.máj 2021

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 01. a 02. mája 2021, a výsledky mimoriadnych kôl v niektorých ligách, zohraných v stredu 28. apríla.

 

SRBSKÁ LIGA – SKUPINA VOJVODINA

  1. mimoriadne kolo:

STARÁ PAZOVA: Jednota – OFK Stari Grad (Báčska Palanka) 0 : 1

Program 32. kola:

NOVI BANOVCI: Omladinac – Jednota (Stará Pazova) 0 : 1

Jednota je aj ďalej 14. a má 41 bodov.

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ČELAREVO: ČSK Pivara – Mladosť (Báčsky Petrovec) 1 : 1

Petrovská Mladosť je aj ďalej šiesta a má 49 bodov.

Program nasledovného kola:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Tavankut (Tavankut)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ERDEVÍK: Sloga – Index (Nový Sad) 1 : 2

Erdevícka Sloga sa nachádza na 11. mieste a má 39 bodov.

Program nasledovného kola:

ERDEVÍK: Sloga – Podunavac (Belegiš)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

JABUKA: Jugoslavija – Dolina (Padina)  1 : 0

HAJDUŠICA: Hajdušica – Sloga (Banatsko Novo Selo) 1 : 1

Padinská Dolina klesla na šiestu priečku v tabuľke a má 42 bodov,

kým Hajdušica má 34 bodov a zostala na 8. mieste.

  Program nasledovného kola:

  POTPORANJ: Potporanj – Hajdušica (Hajdušica)

ALIBUNÁR: Budućnost – Dolina (Padina)

 

  SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

HLOŽANY: Budúcnosť – Kordun (Kljajićevo) 2 : 0

KULPÍN: Kulpín – BSK (Bački Brestovac) 2 : 0

PIVNICA: Slávia – Tvrđava (Báč) 0 : 1

Hložianska Budúcnosť má 34 bodov a postúpila na 9. priečku v tabuľky, pivnická Slávia klesla na 11. miesto a má 33 bodov, koľko majú aj Kulpínčania, ktorí postúpili na 12.miesto v tabuľke.

Program 27. mimoriadneho kola v stredu 5. mája:

MLADENOVO: Budućnost – Slávia

BÁČ: Tvrdjava – Kulpín

PARAGE: Budućnost – Budúcnosť (Hložany)

Program 28. kola:

HLOŽANY: Budúcnosť – Zadrugar (Srpski Miletić)

KULPÍN: Kulpín – Budúcnosť (Mladenovo)

PIVNICA: Slávia – Polet (Karavukovo)

NOVOSADSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo zohrané v pondelok 03. mája:

BEGEČ: Bačka – Tatra (Kysáč) 0 : 5

Tatra sa nachádza na 14. mieste a má 34 bodov.

Program nasledovného kola:

KYSÁČ: Tatra – Hajduk (Čurug)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. mimoriadne kolo:

VITOJEVCI: Partizan – Radnički (Šíd) 4 : 0

  1. kolo:

LAĆARAK: LSK – Radnički (Šíd) 0 : 5

Radnički je presvedčive prvý a má 63 bodov

Program nasledovného kola:

KLENAK: Borac – Radnički (Šíd)

 

ZREŇANINSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo

ARADÁČ: AŠK – Borac (Aleksandrovo) 1 : 1

Aradáčania sú na 6. mieste v tabuľke s 39 bodmi.

Program nasledovného kola:

FARKAŽDIN: Tamiš – AŠK (Aradáč)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZAPAD – JUŽNÁ SKUPINA

16.kolo:

VOJLOVICA: Mladosť – Kolonija (Kovin) 7 : 0

Vojlovická Mladosť je 5. a má 17 bodov

Program nasledovného kola:

BANATSKI BRESTOVAC: Budućnost – Mladost (Vojlovica)

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

14.kolo:

ZREŇANIN: OFK Gradnulica – Mladosť (Biele Blato) 3 : 0

Bieloblatská Mladosť je 6. a má 15 bodov.

Program nasledovného kola:

BIELE BLATO: Mladosť – Bilećanin (Sečanj)

  MEDZIOBECNÁ SRIEMSKA LIGA – SKUPINA ZÁPAD

  1. mimoriadne kolo:

ŠÍD: Jednota – Sremac (Berkasovo) 1 : 4

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Sremac (Jarak) 1 : 1

  1. kola:

MANĐELOS: Fruškogorac – Jednota (Šíd) 5 : 0

BERKASOVO: Sremac – Erdevík 2017  2 : 3

Erdevíčania sú 11. a majú 27 bodov, kým šídska Jednota je posledná s piatimi bodmi.

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

17.kolo:

SILBAŠ: Naša Hviezda – Orlovi (Báčska Palanka) 3 : 0

BÁČSKA PALANKA: Bačka 1945 – Kriváň (Selenča) 0 : 3

Silbašská Naša Hviezda je aj ďalej prvá a má 49 bodov kým selenčský Kriváň je 5. s 32 bodmi.

Program nasledovného kola:

SELENČA: Kriváň – Neštín

MALI BAČ: Mladost – Naša Hviezda

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

  1. kolo:

ĽUBA: Jednota – Napredak (Vašica) 0 : 5

BAČINCI: OFK Bačinci – OFK Binguľa 6 : 0

Jednota z Ľuby má 13 bodov a nachádza sa na 6. mieste kým Binguľa je predposledná 8. so 6 bodmi.

Program nasledovného kola:

BINGUĽA: OFK Binguľa – Jednota (Ľuba)

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

LOKVE: Banatul – Jánošík (Jánošík) 0 : 1

Jánošík sa nachádza na 4. mieste a má 29 bodov

Program nasledovného kola:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Mladost (Velika Greda)

Údaje prebrané z wébovej stránky Srbija sport.net

Pre obecnú ligu Šíd údaje poskytol Lazal Pavković

 

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs