FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

17.máj 2021

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 15. a 16. mája 2021, a výsledky mimoriadnych kôl v niektorých ligách, zohraných v stredu 12. mája.

 

SRBSKÁ LIGA – SKUPINA VOJVODINA

  1. kolo:

SUBOTICA: Bačka 1901 – Jednota (Stará Pazova) 2 : 1

Jednota je aj ďalej 14. a má 41 bodov.

Program 35. mimoriadneho kola v stredu 19. mája:

STARÁ PAZOVA: Jednota – Hajduk 1912 (Kula)

Program 36. kola:

STARI BANOVCI: Dunav – Jednota (Stará Pazova)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

APATIN: Mladost APA – Mladosť (Báčsky Petrovec) 1 : 0

Petrovská Mladosť má 52 bodov a klesla na piate miesto.

Program nasledovného kola:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Tekstilac (Odžaci)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

VOJKA: Sremac – Sloga (Erdevík) 2 : 1

Erdevícka Sloga sa nachádza na 11. mieste a má 42 bodov.

Program nasledovného kola:

ERDEVÍK: Sloga – Podrinje (Mačvanska Mitrovica)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

PADINA: Dolina – BAK 1 : 4

HAJDUŠICA: Hajdušica – Polet (Idvor) 1 : 0

Padinská Dolina sa nachádza na šiestej priečke v tabuľke a má 42 bodov, kým Hajdušica má 37 bodov a nachádza sa na 9. miesto.

  Program nasledovného kola:

GAJ: Partizan – Hajdušica

STARI TAMIŠ: Stari Tamiš – Dolina(Padina)

 

  SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. mimoriadne kolo v stredu 12. mája:

PIVNICA: Slávia – ŽAK (Sombor) 2 : 1

KARAVUKOVO: Polet – Kulpín (Kulpín) 3 : 0

STANIŠIĆ: Stanišić 1920 – Budúcnosť (Hložany) 4 : 0

  1. kolo:

HLOŽANY: Budúcnosť – Radnički 1918 (Ratkovo) 2 : 0

KULPÍN: Kulpín – Slávia (Pivnica) 1 : 0

Hložianska Budúcnosť má 43 bodov a nachádza sa na 9. mieste v tabuľke, pivnická Slávia je 12. a má 39 bodov, kým Kulpínčania majú 37 bodov a nachádzajú sa na 13. miesto v tabuľke.

Program nasledovného kola:

KULPÍN: Kulpín – ŽAK (Sombor)

PIVNICA: Slávia – Maglić (Báčsky Maglić)

BÁČSKY BRESTOVAC: BSK – Budúcnosť (Hložany)

 

NOVOSADSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. mimoriadne kolo v stredu 12. mája:

GOSPOĐINCI: Jedinstvo – Tatra (Kysáč) 1 : 1

  1. kolo

KYSÁČ: Tatra – Susek (Susek) 5 : 1

Tatra postúpila na 9 miesto a má 41 bodov.

Program nasledovného kola:

TEMERÍN: TSK – Tatra (Kysáč)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. kolo:

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Beška) 3 : 1
Radnički je presvedčivo prvý a má 69 bodov.

Program 31. mimoriadneho kola v stredu 19. mája:

LJUKOVO: Ljukovo – Radnički (Šíd)

Program 32. kola:

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Višnjićevo)

 

ZREŇANINSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. mimoriadne kolo v stredu 12. mája:

ARADÁČ: AŠK – Polet (Nakovo) 3 : 1

  1. kolo:

V tomto kole AŠK je voľný a nachádza sa na 5. mieste v tabuľke s 43 bodmi.

Program nasledovného kola:

ARADÁČ: AŠK – Radnički 1911 (Jaša Tomić)

 

PRVÁ BELEHRADSKÁ LIGA – A SKUPINA

  1. kolo:

BOĽOVCE: Posavac Tišma – PKB (Padinska Skela) 2 : 1

Boľovčania sa nachádzajú na 11. mieste v tabuľke a majú 31 bodov.

Program nasledovného kola:

OSTRUŽNICA: Borac – Posavac Tišma (Boľovce)

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZAPAD – JUŽNÁ SKUPINA

18.kolo:

VOJLOVICA: Mladosť – BSK (Bavanište) 3 : 1

1. Dolovo 16 13    1    2 68:22 40
2. Proleter 16 12 1 3 54:13 37
3. BSK 16 10 1 5 36:25 31
4. Omladinac 15 8 1 6 29:20 25
5. Mladosť (-1) 16 7 3 6 31:24 23
6. Borac 16 5 2 9 25:56 17
7. Jedinstvo 16 5 1 10 36:46 16
8. Budućnost 16 4 2 10 26:38 14
9. Kolonija 15 1 0 14 14:75 3

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

16.kolo:

V tomto kole bieloblatská Mladosť bola voľná, nachádza sa na 4. mieste a má 18 bodov.

Program nasledovného kola:

STAJIĆEVO: OFK Stajićevo – Mladosť (Biele Blato)

 

MEDZIOBECNÁ SRIEMSKA LIGA – SKUPINA ZÁPAD

  1. kolo:

RAVNJE: OFK Zeka Buljubaša – Jednota 5 : 0

NOĆAJ: Zmaj – Erdevík 2017 (Erdevík) 6 : 4

Erdevíčania sú 11. a majú 27 bodov, kým šídska Jednota je posledná s piatimi bodmi.

Program nasledovného kola:

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – OFK Zeka Buljubaša (Ravnje)

ŠÍD: Jednota – Jedinstvo (Ruma)

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

19.kolo:

SILBAŠ: Naša Hviezda – Borac (Vizić) 3 : 0

KARAĐORĐEVO: Proleter Kriváň (Selenča) 0 : 4

Silbašská Naša Hviezda je aj ďalej prvá a má 55 bodov, kým selenčský Kriváň je 4. s 38 bodmi.

Program nasledovného kola:

SELENČA: Kriváň – Slavija (Bodjani)

BAČKO NOVO SELO: Bački Hajduk – Naša Hviezda (Silbaš)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

  1. kolo:

JAMENA: Graničar – OFK Binguľa (Binguľa) 0 : 2

ĽUBA: Jednota – Borac (Ilinci) 5 : 4

Jednota z Ľuby má 16 bodov a nachádza sa na 5. mieste, kým Binguľa je predposledná 8. s 12 bodmi.

Program nasledovného kola:

BATROVCI: Omladinac – Jednota (Ľuba)

BINGUĽA: OFK Binguľa – Napredak (Vašica)

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

VLADIMIROVAC: Vladimirovac – Jánošík (Jánošík) 3 : 6

Jánošík sa nachádza na 4. mieste a má 27 bodov.

Program nasledovného kola:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Gaj (Veliki Gaj)

 

Údaje prebrané z webovej stránky Srbija sport.net.

Pre obecnú ligu Šíd údaje poskytol Lazar Pavković

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs