FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

24.máj 2021

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 22. a 23. mája 2021, a výsledky mimoriadnych kôl v niektorých ligách, zohraných v stredu 19. mája.

 

SRBSKÁ LIGA – SKUPINA VOJVODINA

  1. mimoriadne kolo v stredu 19. mája:

STARÁ PAZOVA: Jednota – Hajduk 1912 (Kula) 0 : 0

  1. kolo:

STARI BANOVCI: Dunav – Jednota (Stará Pazova) 2 : 3

Jednota je aj ďalej 14. a má 45 bodov.

Program nasledovného kola:

STARÁ PAZOVA: Jednota – Sloga (Conoplja)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Tekstilac (Odžaci) 0 : 1

Petrovská Mladosť má 52 bodov a klesla na šieste miesto.

Program 32. mimoriadneho kola v stredu 26. mája:

NOVI KNEŽEVAC: Obilić – Mladosť (Báčsky Petrovec)

Program 33. kola:

BÁČSKA PALANKA: Krila Krajine – Mladosť (Báčsky Petrovec)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ERDEVÍK: Sloga – Podrinje (Mačvanska Mitrovica) 4 : 0

Erdevícka Sloga sa nachádza na 8. mieste a má 45 bodov.

Program 32. mimoriadneho kola, v stredu 26. mája:

BAČKI JARAK: Mladost – Sloga (Erdevík)

Program 33. kola:

ERDEVÍK: Sloga – Cement (Beočín)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

GAJ: Partizan – Hajdušica 2 : 1

STARI TAMIŠ: Stari Tamiš – Dolina(Padina) 2 : 2

Padinská Dolina sa nachádza na siedmom mieste a má 43 bodov, kým Hajdušica má 37 bodov a nachádza sa na 9. mieste.

  Program nasledovného kola:

HAJDUŠICA: Hajdušica – Spartak 1911 (Debeljača)

  PADINA: Dolina – Sloga (Banátsko Novo Selo)

 

  SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

KULPÍN: Kulpín – ŽAK (Sombor) 2 : 1

PIVNICA: Slávia – Maglić (Báčsky Maglić) 3 : 0

BÁČSKY BRESTOVAC: BSK – Budúcnosť (Hložany) 0 : 0

Hložianska Budúcnosť má 44 bodov a nachádza sa na 9. mieste, pivnická Slávia je 12. a má 42 bodov, kým Kulpínčania majú 40 bodov a nachádzajú sa na 13. mieste v tabuľke.

Program nasledovného kola:

HLOŽANY: Budúcnosť – Tvrđava

BÁČSKY BREG: Borac – Slávia (Pivnica)

BÁČSKY MAGLIĆ: Maglić – Kulpín

 

NOVOSADSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

TEMERÍN: TSK – Tatra (Kysáč) 0 : 2

Tatra postúpila na 6. miesto a má 41 bodov.

Program nasledovného kola:

KYSÁČ: Tatra – Šajkaš 1908 (Kovilj)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. mimoriadne kolo v stredu 19. mája:

LJUKOVO: Ljukovo – Radnički (Šíd) 1 : 2

  1. kolo:

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Višnjićevo) 2 : 0

Šídsky Radnički je presvedčivo prvý a má 75 bodov.

Program nasledovného kola:

MARTINCI: Borac – Radnički (Šíd)

 

ZREŇANINSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

ARADÁČ: AŠK – Radnički 1911 (Jaša Tomić) 2 : 2

AŠK má 44 bodov a klesol na 7. miesto.

Program nasledovného kola:

ARADÁČ: AŠK – MSK (Mihajlovo)

 

PRVÁ BELEHRADSKÁ LIGA – A SKUPINA

  1. kolo:

OSTRUŽNICA: Borac – Posavac Tišma (Boľovce) 0 : 0

Boľovčania sa nachádzajú na 11. mieste v tabuľke a majú 32 bodov.

Program nasledovného kola:

BOĽOVCE: Posavac Tišma – Rakovica (Belehrad)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

17.kolo:

STAJIĆEVO: OFK Stajićevo – Mladosť (Biele Blato) 2 : 4

Bieloblatská Mladosť sa nachádza na 5. mieste a má 21 bodov.

Program nasledovného kola:

BIELE BLATO: Mladosť – Zlatica (Zlatica)

 

MEDZIOBECNÁ SRIEMSKA LIGA – SKUPINA ZÁPAD

  1. kolo:

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – OFK Zeka Buljubaša (Ravnje) 4 : 0

ŠÍD: Jednota – Jedinstvo (Ruma) 0 : 4

Erdevíčania sú 11. a majú 30 bodov, kým šídska Jednota je posledná s piatimi bodmi.

Program nasledovného kola:

ŠÍD: Jednota – Graničar 1924 (Adaševci)

RUMA: Jedinstvo – Erdevík 2017 (Erdevík)

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

20.kolo:

SELENČA: Kriváň – Slavija (Bodjani) 6 : 0

BAČKO NOVO SELO: Bački Hajduk – Naša Hviezda (Silbaš) 3 : 5

Silbašská Naša Hviezda je aj ďalej prvá a má 58 bodov, kým selenčský Kriváň je 3. s 41 bodom.

Program nasledovného kola:

SILBAŠ: Naša Hviezda – Kriváň (Selenča)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

  1. kolo:

BATROVCI: Omladinac – Jednota (Ľuba) 5 : 0

BINGUĽA: OFK Binguľa – Napredak (Vašica) 3 : 1

Jednota z Ľuby má 16 bodov a nachádza sa na 5. mieste, kým Binguľa je predposledná 8. s 15 bodmi.

Program nasledovného kola:

ĽUBA: Jednota – Sinđelić (Gibarac)

OFK Binguľa je voľná.

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Gal (Veľký Gaj) 8 : 0

Jánošík sa nachádza na 3. mieste a má 30 bodov.

Program nasledovného kola:

KUPINIK: Naša Krajina – Jánošík

Údaje prebrané z webovej

stránky Srbija sport.net.

 

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs