FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

9.máj 2021

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 08. a 09. mája 2021, a výsledky mimoriadnych kôl v niektorých ligách, zohraných v stredu 05. mája.

 

SRBSKÁ LIGA – SKUPINA VOJVODINA

  1. kolo:

STARÁ PAZOVA: Jednota – OFK Vršac (Vršac) 1 : 4

Jednota je aj ďalej 14. a má 41 bodov

Program nasledovného kola:

SUBOTICA: Bačka 1901 – Jednota (Stará Pazova)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Tavankut (Tavankut) 1 : 0

Petrovská Mladosť postúpila na piate miesto a má 52 bodov.

Program nasledovného kola:

APATIN: Mladost APA – Mladosť (Báčsky Petrovec)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ERDEVÍK: Sloga – Podunavac (Belegiš) 2 : 1

Erdevícka Sloga sa nachádza na 8. mieste a má 42 bodov.

Program nasledovného kola:

VOJKA: Sremac – Sloga (Erdevík)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

POTPORANJ: Potporanj – Hajdušica (Hajdušica) 3 : 1

ALIBUNÁR: Budućnost – Dolina (Padina) 2 : 1

Padinská Dolina sa nachádza na šiestej priečke v tabuľke a má 42 bodov, kým Hajdušica má 34 bodov a klesla na 9. miesto.

  Program nasledovného kola:

PADINA: Dolina – BAK

HAJDUŠICA: Hajdušica – Polet (Idvor)

 

  SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. mimoriadne kolo v stredu 5. mája:

MLADENOVO: Budućnost – Slávia 4 : 0

BÁČ: Tvrđava – Kulpín 2 : 1

PARAGE: Budućnost – Budúcnosť (Hložany) 2 : 4

  1. kolo:

HLOŽANY: Budúcnosť – Zadrugar (Srpski Miletić) 3 : 1

KULPÍN: Kulpín – Budúcnosť (Mladenovo) 2 : 2

PIVNICA: Slávia – Polet (Karavukovo) 2 : 0

Hložianska Budúcnosť má 40 bodov a nachádza sa na 9. mieste v tabuľky, pivnická Slávia je 11. a má 36 bodov, kým Kulpínčania majú 34 bodov a klesli na 14. miesto v tabuľke.

Program 29. mimoriadneho kola v stredu 12. mája:

 PIVNICA: Slávia – ŽAK (Sombor)

KARAVUKOVO: Polet – Kulpín (Kulpín)

STANIŠIĆ: Stanišić 1920 – Budúcnosť (Hložany)

Program 30. kola:

HLOŽANY: Budúcnosť – Radnički 1918 (Ratkovo)

KULPÍN: Kulpín – Slávia (Pivnica)

 

NOVOSADSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

KYSÁČ: Tatra – Hajduk (Čurug) 2 : 0

Tatra postúpila na 13. priečku a má 37 bodov.

Program 28. mimoriadneho kola v stredu 12. mája:

GOSPOĐINCI: Jedinstvo – Tatra (Kysáč)

Program 29. kola:

KYSÁČ: Tatra – Susek (Susek)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. kolo:

KLENAK: Borac – Radnički (Šíd) 0 : 2

Radnički je presvedčivo prvý a má 66 bodov.

Program nasledovného kola:

ŠÍD: Radnički – Hajduk (Beška)

ZREŇANINSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo

FARKAŽDIN: Tamiš – AŠK (Aradáč) 2 : 2

Aradáčania sú na 6. mieste v tabuľke s 40 bodmi.

Program 28. mimoriadneho kola v stredu 12. mája:

ARADÁČ: AŠK – Polet (Nakovo)

Program 29. kola:

V tomto kole AŠK je voľný.

 

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZAPAD – JUŽNÁ SKUPINA

17.kolo:

BANATSKI BRESTOVAC: Budućnost – Mladost (Vojlovica) 2 : 1

Vojlovická Mladosť je 5. a má 20 bodov.

Program nasledovného kola:

VOJLOVICA: Mladosť – BSK (Bavanište)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

15.kolo:

BIELE BLATO: Mladosť – Bilećanin (Sečanj) 3 : 0

Bieloblatská Mladosť je 4. mieste a má 18 bodov.

Program nasledovného kola:

V tomto kole Mladosť je voľná.

 

MEDZIOBECNÁ SRIEMSKA LIGA – SKUPINA ZÁPAD

  1. kolo:

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Fruškogorac (Manđelos) 0 : 1

ŠÍD: Jednota – Zmaj (Noćaj) 0 : 4

Erdevíčania sú 11. a majú 27 bodov, kým šídska Jednota je posledná s piatimi bodmi.

Program nasledovného kola:

RAVNJE: OFK Zeka Buljubaša – Jednota

NOĆAJ: Zmaj – Erdevík 2017 (Erdevík)

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

18.kolo:

SELENČA: Kriváň – Neštín 5 : 3

MALI BAČ: Mladost – Naša Hviezda 2 : 5

Silbašská Naša Hviezda je aj ďalej prvá a má 52 bodov, kým selenčský Kriváň je 4. s 35 bodmi.

Program nasledovného kola:

SILBAŠ: Naša Hviezda – Borac (Vizić)

KARAĐORĐEVO: Proleter Kriváň (Selenča)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

  1. kolo:

BINGUĽA: OFK Binguľa – Jednota (Ľuba) 1 : 0

Jednota z Ľuby má 13 bodov a nachádza sa na 6. mieste kým Binguľa je predposledná 8. s 9 bodmi.

Program nasledovného kola:

JAMENA: Graničar – OFK Binguľa (Binguľa)

ĽUBA: Jednota – Borac (Ilinci)

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

  1. kolo:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Mladost (Velika Greda) 2 : 2

Jánošík sa nachádza na 5. mieste a má 24 bodov.

Program nasledovného kola:

VLADIMIROVAC: Vladimirovac – Jánošík (Jánošík)

Údaje prebrané z webovej

stránky Srbija sport.net

 

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs