FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

18.apr 2021

FUTBALOVÁ KRONIKA NAŠICH DEDÍN

Výsledky majstrovských zápasov našich klubov zohraných v sobotu a nedeľu 17. a 18. apríla 2021, a výsledky mimoriadnych kôl v niektorých ligách, zohraných v stredu 14. apríla.

 

SRBSKÁ LIGA – SKUPINA VOJVODINA

  1. mimoriadne kolo:

SOMBOR: Radnički 1912 – Jednota (Stará Pazova) 3 : 0

  1. kolo

STARÁ PAZOVA: Jednota – Kozara (Banatsko Veliko Selo) 3 : 0

Jednota je aj ďalej 14. a má 37 bodov

Program nasledovného kola:

PERLEZ: Vojvodina – Jednota (Stará Pazova)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – SEVERNÁ SKUPINA

  1. kolo:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Vojvodina (Bačko Gradište) 1 : 0

Petrovská Mladosť je aj ďalej šiesta a má 42 bodov

Program 26. mimoriadneho kola v stredu 21. apríla:

SRBOBRAN: Srbobran – Mladosť (Báčsky Petrovec)

Program 27. kola:

BÁČSKY PETROVEC: Mladosť – Radnički (Sombor)

 

VOJVODINSKÁ LIGA – JUŽNÁ SKUPINA

  1. kolo:

ŠAJKAŠ: Borac – Sloga (Erdevík) 2 : 0

Erdevícka Sloga sa nachádza na 7. mieste a má 38 bodov

Program mimoriadneho 26. kola v stredu 21. apríla:

RUMENKA: Jedinstvo – Sloga (Erdevík)   

Program 27. kola:

ERDEVÍK: Sloga – Crvena Zvezda (Nový Sad)

 

PRVÁ JUHOBANÁTSKA LIGA

  1. kolo:

HAJDUŠICA: Hajdušica – BAK 1 : 4

BARANDA: Radnički – Dolina 1 : 3

Padinská Dolina je druhá a má 42 bodov a Hajdušica má 33 bodov a klesla na 8. priečku v tabuľke.

Program nasledovného kola:

PADINA: Dolina – Strela (Ivanovo)

STARI TAMIŠ: Stari Tamiš – Hajdušica (Hajdušica)

 

SOMBORSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

SOMBOR: ŽAK – Budúcnosť (Hložany) 5 : 0

KULPÍN: Kulpín – Stanišić 1920 0 : 2

PIVNICA: Slávia – Radnički 1918 0 : 4

Pivnická Slávia je 8. a má 33 bodov, hložianska Budúcnosť je 10. a má 31 bodov, kým Kulpínčania klesli na 14.miesto a majú 29 bodov.

Program nasledovného kola:

BAČKI BRESTOVAC: BSK – Slávia (Pivnica)

RATKOVO: Radnički 1918 – Kulpín (Kulpín)

OBROVAC: Borac 46 – Budúcnosť (Hložany)

 

NOVOSADSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo:

KYSÁČ: Tatra – Omladinac (Stepanovićevo) 4 : 1

Kysáčska Tatra sa aj ďalej nachádza na 14. mieste a má 28 bodov

Program nasledovného kola:

KYSÁČ:  Tatra – Titel (Titel)

 

SRIEMSKA LIGA

  1. kolo:

ŠÍD: Radnički – Sloga (Voganj) 3 : 0

Radnički je presvedčive prvý a má 57 bodov.

Program nasledovného kola:

DOBRINCI: Sremac – Radnički (Šíd)

 

ZREŇANINSKÁ OBLASTNÁ LIGA

  1. kolo

ARADÁČ: AŠK – 2. Oktobar (Kumane) 1 : 1

Aradáčania sú na 4. mieste v tabuľky s 38 bodmi

Program nasledovného kola:

NOVO MILOŠEVO: Vojvodina – AŠK (Aradáč)

DRUHÁ JUHOBANÁTSKA LIGA – ZAPAD – JUŽNÁ SKUPINA

14.kolo:

VOJLOVICA: Mladosť – Omladinac (Deliblato) 0 : 1

Vojlovická Mladosť je 5. a má 15 bodov

Program nasledovného kola:

DUBOVAC: Jedinstvo – Mladosť (Vojlovica)

 

MESTSKÁ LIGA ZREŇANIN – A SKUPINA

12. kolo:

TARAŠ: Tisa 1933 – Mladosť (Biele Blato) 1 : 1

Bieloblatská Mladosť je 3. a má 15 bodov.

Program nasledovného kola:

BIELE BLATO: Mladosť – Zadrugar (Lazarevo)

 

MEDZIOBECNÁ SRIEMSKA LIGA – SKUPINA ZÁPAD

  1. kolo:

ERDEVÍK: Erdevík 2017 – Fruška Gora (Ruma) 2 : 1

ŠÍD: Jednota – Graničar (Kuzmin)  3 : 3

Erdevíčania sú 11. a majú 23 bodov, kým šídska Jednota je posledná s piatimi bodmi.

Program nasledovného kola:

JARAK: Sremac – Jednota (Šíd)

KUZMIN: Graničar – Erdevík 2017 (Erdevík)

 

OBECNÁ LIGA BÁČSKA PALANKA

15. kolo:

KARAĐORĐEVO: Proleter – Naša Hviezda 0 : 5

DESPOTOVO: Bačka – Kriváň 7 : 0

Silbašská Naša Hviezda je aj ďalej prvá a má 43 bodov, kým selenčský Kriváň je aj ďalej 5. s 26 bodmi.

Program nasledovného kola:

SELENČA: Kriváň – Soko (Nova Gajdobra)

SILBAŠ: Naša Hviezda – Slavija (Bodjani)

 

OBECNÁ LIGA ŠÍD:

12. kolo:

GIBARAC: Sinđelić – OFK Binguľa (Binguľa) 2 : 2

Jednota z Ľuby bola voľná.

Jednota z Ľuby má 13 bodov a nachádza sa na 4. mieste kým Binguľa je predposledná 8. 6 bodmi.

Program nasledovného kola:

BINGUĽA: OFK Binguľa – Jedinstvo (Morović)

JAMENA: Graničar – Jednota (Ľuba)

 

MEDZIOBECNÁ LIGA SOMBOR – DRUHÁ TRIEDA

Laliťská Panónia opustila súťaž.

 

OBECNÁ LIGA ALIBUNÁR – PLANDIŠTE

14. kolo:

SELEUŠ: Vojvodina – Jánošík (Jánošík) 5 : 1

Jánošík sa nachádza na 5. mieste a má 23 bodov.

Program nasledovného kola:

JÁNOŠÍK: Jánošík – Sloga (Margita)

Údaje prebrané z wébovej stránky Srbija sport.net

Pre obecnú ligu Šíd údaje poskytol Lazal Pavković

 

V. HUDEC
V. HUDEC

VLADIMÍR HUDEC (1957) S Hlasom ľudu začal spolupracovať roku 1979. Prvý príspevok zverejnil v mládežníckom časopise Vzlet. V Hlase ľudu sa zamestnal roku 1988 ako novinár – dopisovateľ a na tom pracovnom mieste zotrváva aj v súčasnosti. Pravidelne sleduje a píše o udalostiach a živote v rodnej Hajdušici, ako aj o spoločensko-politickom a hospodárskom živote v obci Plandište. V sledovaní života v banátskych slovenských osadách sa zameriava na podmienky žitia, čiže komunálnu problematiku, ale sleduje aj (poľno) hospodársky, kultúrny, cirkevný, športový a vôbec spoločenský život. Kontakt: hudec@hl.rs